Prodrive P25 Impreza jako pocta Subaru

Britská tuningová společnost Prodrive představuje model P25 Impreza. Jde o modernizovaný a legendární model Subaru Impreza 22B

Společnost Prodrive odhalila svůj nový rekreační vůz P25 Impreza, který by mohl být náplní snů fanoušků rallye. Jedná se o modernizovaný pohled na legendární Subaru Impreza 22B.

Prodrive P25 se představí koncem tohoto týdne na Goodwood Festival of Speed ​​v roce 2022 a je jedním z plánovaných 25 kusů.

A jeho cena? 15,8 milionů Kč, a to v závislosti na tom, co každý kupující specifikuje pro své auto.

Prodrive P25 Impreza

Srdcem Prodrive P25 je originální dvoudveřový podvozek Imprezy WRX. Tyto vozy Subaru WRC zkonstruované pro Prodrive používaly od sezóny 1997. A to do doby, než se v roce 1998 objevily oficiální dvoudveřové široké karoserie Subaru pro silnice s odznakem 22B. S tímto podvozkem třídy World Rallying je však spojená řada moderních taktik pro úsporu hmotnosti, větší výkon a dynamiku vozidla. Ty umožňují odpružení a brzdy s vyšší technologií.

Srdce Prodrive P25 je originální dvoudveřový podvozek Imprezy WRX. Používaly se již od sezóny v roce 1997
Prodrive P25

Víko zavazadlového prostoru, kapota, střecha, prahy, vnější zrcátka, přední a zadní nárazníky, zadní blatník a nárazníky jsou vyrobené z uhlíkových kompozitů a váží méně než 1200 kg.

Pod kapotou je moderní 2,5 litrové Subaru Flat-4, přeplňované turbodmychadlem a vybavené novými díly. A to včetně vylepšených vložek válců, pístů a nového variabilního časování vačkových hřídelů. Produkuje 400 koní a 600 Nm točivého momentu a je spojený s pohonem všech kol a šestistupňovou poloautomatickou převodovkou. Vůz zvládne sprint z 0-100 km/h za méně než 3,5 sekundy.

Na přední a zadní nápravě jsou diferenciály s omezenou svorností.
Prodrive P25

Řazení se ovládá páčkou na volantu, vůz je navíc vybavený systémem launch control. Systém pohonu všech kol je podporovaný aktivním středovým diferenciálem, přičemž na přední a zadní nápravě jsou diferenciály s omezenou svorností. Osazené nastavitelné tlumiče pochází od specialisty Bilstein, zatímco brzdění je od AP, s odvětrávanými kotouči vpředu i vzadu.

Zatím neodhalený interiér

Žádné snímky interiéru zatím nespatřily světlo světa. Avšak Prodrive tvrdí, že řidiči má být k ruce „vícestránkový displej s vysokým rozlišením“, který obsahuje záznamník dat. „Fly-off“ ruční brzda ve stylu WRC je kombinovaná s novým systémem elektronické parkovací brzdy. Samotný interiér odpovídá autenticitě původního 22B. Kromě toho obsahuje vylepšení včetně obložení kombinující kůži, Alcantaru a uhlíková vlákna.

Vůz má čtyři sedadla, ale volitelně je možné zvolit celoprovozní klec a lehká závodní sedadla.

Vůz se začne vyrábět v Banbury v britském ústředí Prodrive, přičemž první dodávky se uskuteční do konce roku 2022.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky