Ford Mustang vypustil teaser o plánovaném voze

Nový Ford Mustang se má objevit v prodeji v příštím roce. Bude to již 7. generace tohoto oblíbeného modelu

Ford Mustang se na svém účtu na sociální síti twitter pochlubil krátkým videem o novém plánovaném voze. Na trhu se má objevit v příštím roce 2023. Ford naznačuje, že příští Mustang si zachová manuální převodovku a motor V8.

Ford Mustang V8

Mustang je jedním z nejvíce ikonických jmenovek této značky. A to natolik, že zplodil první plně elektrické SUV firmy – model Mustang Mach-E.

Ford prostřednictvím krátkého videoklipu na twitteru potvrdil, že se populární model Fordu vrátí pro sedmou generaci. Je to upoutávka, která by měla některé puristy potěšit.

Zvukovou stopou k videu je jednoznačně otáčející se motor V8, což je tradiční motor pro Mustang. Zda si nový vůz zachová 5,0 litrový atmosféricky plněný V8 současné verze, se teprve uvidí.

K dispozici je také malá grafika hlavice manuální převodovky. Ta potvrzuje, že nový vůz má být k dispozici se šestistupňovou manuální převodovkou. Je také pravděpodobné, že verze nového Mustangu získá současnou 10 stupňovou automatickou převodovkou.

Nakonec příspěvek říká, že Ford „investuje do továrny na montáž plochých skal v Michiganu, aby sestavil zcela nový Ford Mustang 7. generace“. Zachování výrobní linky současného vozu naznačuje, že se nový vůz pravděpodobně příliš neodchýlí od obvyklého vzorce Mustang.

Současný Mustang je první ve své historii, který Ford ve Velké Británii prodal. Nyní je k dispozici pouze s 5,0 litrovým atmosférickým V8, s modrým oválem 2,3 litrovým přeplňovaným čtyřválcovým modelem Ecoboost.

Úplný debut zcela nového Mustangu můžeme očekávat někdy v příštím roce 2023, přičemž prodej začne v roce 2024. Což by odpovídalo 60. výročí modelu Mustang.

Příspěvek na twitteru

Ford na svém twitterovém účtu napsal popis ke krátkému videu ve znění: „Připoutejte se! Investujeme do továrny na montáž plochých hornin v Michiganu za účelem montáže zcela nového Fordu Mustang 7. generace. Jde o nejprodávanější sportovní kupé na světě pro zákazníky po celé planetě. Zůstaňte naladění!“

Zdroje: autoexpress, Top-Vozíky