Range Rover SV Lansdowne Edition – luxusní SUV

U příležitosti otevření showroomu v londýnské čtvrti Mayfair připravil Land Rover nový Range Rover v edici Lansdowne Edition

U příležitosti otevření nově zrekonstruovaného showroomu v londýnské čtvrti Mayfair připravil Land Rover mimořádně exkluzivní Range Rover ve speciální edici s názvem Lansdowne Edition. Vyvinula jej divize Special Vehicle Operations. Tato edice je určená pouze pro Velkou Británii. Vzniknout má však pouze 16 exemplářů. Tyto exempláře jsou však již předem vyprodané, a to navzdory přemrštěné cenovce 250 000 liber (6 694 000 korun). Tato cena se blíží hodnotě luxusního modelu Rolls-Royce Cullinan.

Limitovaná Lansdowne Edition

Range Rover SV má šedý lesklý lak Lansdowne Grey Gloss s kontrastní střechou Corris Grey Gloss. Model jezdí na 23 palců širokých kovaných kolech s černým saténovým povrchem Corris Grey Satin. Dostane sortiment exteriérových akcentů SV Anthracite a Graphite Atlas a černé chromované dvoudílné kovové nápisy. Tyto nápisy nechala vyrobit nejstarší britská rodinná klenotnická firma (Fattorini) a nachází se na přední i zadní části vozu.

Dostane sortiment exteriérových akcentů SV Anthracite a Graphite Atlas a černé chromované dvoudílné kovové nápisy
Range Rover SV Lansdowne Edition

Změny zvenčí doplňují loužová světla s označením SV Bespoke, laserem vyleptaná loga SV, bílý keramický rondel SV a černý ovál Land Roveru. Otevřete zavazadlový prostor a Tailgate Event Suite s dvojicí sedadel orientovaných dozadu dostane kožené polstrování. Honosná kabina se může pochlubit čalouněním z palisandrového dřeva a ebenové anilinové kůže, které doplňují ebenové mohérové koberce s koženou vazbou.

Vychytávky uvnitř SUV

Ve snaze ospravedlnit vysokou cenu získal Range Rover SV Lansdowne Edition do výbavy další vychytávky. A to od saténově černých keramických ovladačů až po černě eloxovanou kovovou povrchovou úpravu.

Honosná kabina se může pochlubit čalouněním z palisandrového dřeva a ebenové anilinové kůže, které doplňují ebenové mohérové koberce s koženou vazbou
Interiér Range Roveru SV

SVO použilo výšivku s diagonálním stehem a na povrchovou úpravu umístilo akcenty Moonlight Chrome. Jako poslední doplněk zdobí osvětlené nášlapné desky nápis „SV Bespoke – Lansdowne Edition 1 of 1“, který zdůrazňuje exkluzivitu SUV.

Cena vozu SV

Cena čtvrt milionu liber znamená pro tuto speciální edici obrovskou prémii oproti základnímu Range Roveru, který je ve Velké Británii k dispozici od necelých 100 000 liber (2 679 000 korun). Je také mnohem dražší než vrcholná verze SV s dlouhým rozvorem, která stojí „jen“ 181 720 liber (4 867 000 korun). Navzdory vysokému příplatku to nezabránilo 16 bohatým lidem, aby si koupili nejluxusnější verzi současné generace SUV.

Zdroje: motor1, Vapol