Smart #3 SUV přichází s jubilejní výbavou

Nyní, před zahájením veletrhu IAA Mobility 2023 v Mnichově, Smart zveřejňuje všechny podrobnosti o evropském SUV #3 a i o nové speciální edici

Po odchodu Smartu z USA společnost od té doby uvedla na trh rozkošné kompaktní SUV #1 a větší, ale stále ještě malinké #3. Nyní, před zahájením veletrhu IAA Mobility 2023 v Mnichově, Smart zveřejňuje všechny podrobnosti o evropském SUV #3 a navíc i o nové speciální edici modelu s unikátními prvky.

Podrobnosti nového modelu Smart #3

Ačkoli jsme již viděli fotografie Smartu #3, společnost mezitím zveřejnila všechny podrobnosti. Model #3 má výkon 268 koní (200 kW) již z výroby díky jednomu elektromotoru. Výkonnější Smart #3 Brabus produkuje divočejší výkon 422 koní (315 kW) prostřednictvím dvou elektromotorů, jednoho na každé nápravě. Standardní Smart #3 potřebuje 5,8 sekundy k dosažení rychlosti 100 km/h a model Brabus jen 3,7 sekundy.

Nabídne panoramatickou střechu Galaxy, vylepšené LED světlomety, červené světlomety a speciální dvoubarevná, černobílá kožená sedadla s integrovanou opěrkou hlavy
SUV Smart #3 nabídne panoramatickou střechu

Nejefektivnější Smart #3 s jedním motorem má podle WLTP dojezd 455 km, zatímco u modelu se dvěma motory tato hodnota mírně klesla na 435 km. Vzhledem k tomu, že tento vůz nemá být k dispozici ve Státech, nejsou k dispozici žádné údaje EPA. Rychlonabíjení stejnosměrným proudem se uvádí s výkonem 150 kilowattů. To umožňuje dobití z 10 na 80 procent za pouhých 30 minut.

Speciální edice výbavy

Automobilka na veletrhu IAA Mobility představí také speciální edici výbavy, která oslavuje 25 let značky Smart. Edice 25th Anniversary Edition vychází z vrcholného modelu Brabus. Nabídne panoramatickou střechu Galaxy, vylepšené LED světlomety, červené světlomety a speciální dvoubarevná, černobílá kožená sedadla s integrovanou opěrkou hlavy.

Jak model Brabus, tak i výbava 25th Anniversary nabídnou také nejluxusnější prvky výbavy interiéru. A to včetně 12,8palcového dotykového displeje s 9,2palcovým digitálním HD přístrojovým štítem, 10palcového head-up displeje a audiosystému Beats s 13 reproduktory.

Po první oficiální evropské premiéře Smartu #3 na veletrhu IAA Mobility se kompaktní SUV začne prodávat do konce roku 2023. Zákazníci v Evropě si jej budou moci pořídit až od roku 2024. Podrobnosti o cenách zatím automobilka nezveřejnila.

Zdroje: motor1, TowPoint