Vylepšený Polestar 2 s novým elektromotorem

Nyní je tu Polestar 2 2024 s velkými vylepšeními po všech stránkách, což z elektrického liftbacku dělá stále atraktivnější nabídku na trhu EV

V září loňského roku jsme spatřili prototyp faceliftovaného modelu Polestar 2, který zvenčí ukázal několik drobných vizuálních úprav. V té době jsme si nebyli zcela jistí, zda osvěžení přinese také vylepšení hardwaru. Nyní je tu Polestar 2 2024 s velkými vylepšeními po všech stránkách, což z elektrického liftbacku dělá stále atraktivnější nabídku na trhu elektromobilů.

Vylepšený Polestar 2

Začneme-li stylem, zmíněné špionážní snímky naznačily přepracovanou přední masku. Pro modelový rok 2024 dostane crossover novou masku inspirovanou modelem Polestar 3. V uzavřeném panelu se nachází takzvaná SmartZone, v níž jsou umístěné některé kamery a radary vozidla. K dispozici je také nová sada 20 palců širokých kovaných kol z lehké slitiny a také dostupné celoroční pneumatiky Michelin pro standardní 19 palců široká kola.

K dispozici je také nová sada 20 palců širokých kovaných kol z lehké slitiny a také dostupné celoroční pneumatiky Michelin pro standardní 19 palců široká kola
Polestar 2 má k dispozici novou sadu 20 palců širokých kovaných kol z lehké slitiny

Mnohem důležitější jsou však změny pod kůží. Nové elektromotory jsou namontované jak v jednomotorové, tak ve výkonnější dvoumotorové verzi. Polestar 2 2024 se také stává prvním modelem společnosti, který je k dispozici s pohonem zadních kol. Tento model s pohonem všech kol má maximální výkon 299 koní a točivý moment 361 Nm, což je nárůst oproti 231 koním a 243 Nm u předchozí základní verze. Sprint z 0-100 km/h zvládne za 5,9 sekundy.

Dvoumotorový Polestar 2

Pokud jde o dvoumotorový Polestar 2, má nyní pohon zadní nápravy a nový zadní elektromotor, který je hlavním zdrojem pohonu. Výkon systému se zvýšil na 421 koní a 546 Nm oproti dřívějším 408 koním a 467 Nm.

Pokud jde o dvoumotorový Polestar 2, má nyní pohon zadní nápravy a nový zadní elektromotor, který je hlavním zdrojem pohonu
Polestar 2 má nyní pohon zadní nápravy a nový zadní elektromotor

Pokud sáhnete po volitelném paketu Performance, měl by být crossover ještě výkonnější. A to s hodnotou 455 koní, což se téměř vyrovná výkonu modelu Polestar 2 BST Edition 270. Model nabídne zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,1 sekundy. Zajímavostí je, že přední elektromotor lze zcela odpojit, pokud není potřeba a když řidič sešlápne pedál akcelerace, okamžitě se znovu zapojí a dodá další výkon.

Nová baterie

K dispozici je také nová baterie. Ta je instalovaná ve verzi Long-range a má kapacitu 82 kWh a umožňuje očekávaný dojezd podle EPA až 482 km. Vylepšená je také maximální rychlost nabíjení, která v této verzi nyní činí 205 kW. Všechny verze modelu 2024 Polestar 2 získaly zlepšení dojezdu díky optimalizaci dodávky výkonu a také díky funkci odpojení předního motoru u verze Long-range.

Cena Polestaru 2

Ceny modelu Polestar 2 pro rok 2024 neznáme. Avšak švédský výrobce elektrických výkonných automobilů uvádí, že získá více standardní výbavy, která zvýší celkovou hodnotu.

Seznam zahrnuje standardní bezdrátovou nabíječku telefonu pro všechny verze, 360stupňovou kameru, LED mlhové světlomety s asistentem pro zatáčení, automaticky stmívatelná zpětná zrcátka, adaptivní tempomat a další.

Zdroje: motor1, TowPoint