Jeep Recon se objeví v čistě elektrické podobě

Čistě elektrická strategie Jeepu je v plném proudu. Nadcházející model Recon se připojí vedle nedávno oznámených modelů Avenger a Wagoneer S

Čistě elektrická strategie Jeepu je v plném proudu. Nadcházející model Recon se připojí vedle nedávno oznámených modelů Avenger a Wagoneer S. Jeep také potvrdil, že Recon a Wagoneer S dorazí do Velké Británie, přičemž oba plánuje uvést na trh do roku 2025.

Jeep Recon

Nový Jeep Recon je konkurencí jako nový Hummer EV a Bollinger B1. Jeep říká, že bez ostychu převzal designové podněty od Wrangleru, dal novému vozu vzpřímený postoj, blafovanou příď, široké náběhy a robustní nárazníky. Stejně jako Wrangler jsou dveře modelu Recon navržené tak, aby se daly odstranit. Dále je střecha zatahovací, aby cestujícím poskytla další dávku skvělého venkovního prostředí.

Jeep rád zdůrazňuje, že Recon nemá být náhradou za Wrangler, přestože má podobnou velikost. Aby se Recon odlišil od Wrangleru, začne Jeep nabízet Recon pouze s čistě elektrickým pohonem. Jako každý model Jeep má být k dispozici také s pohonem všech čtyř kol.

Jeep rád zdůrazňuje, že Recon nemá být náhradou za Wrangler, přestože má podobnou velikost. Aby se Recon odlišil od Wrangleru, začne Jeep nabízet Recon pouze s čistě elektrickým pohonem
Jeep Wrangler

O velikosti baterie nepadlo žádné slovo. Ale vzhledem k tomu, že Recon se ocitne na nadcházející architektuře STLA Large na míru pro elektromobily, mohla by být možná kapacita bateriových sad přes 100 kW.

Aby Recon získal skutečné schopnosti mimo zpevněné cesty, začne se standardně dodávat se systémem řízení trakce Selec-Terrain od Jeepu. Dále s ochranou spodku karoserie, tažnými háky a agresivními terénními pneumatikami.

Očekávání a umístění na trh

Uvnitř nadcházejícího Reconu se teprve uvidíme. Avšak očekáváme kabinu, která se má více podobat kabině drsného a připraveného Wrangleru než prémiově zaměřeného Wagoneer S.

Jeep říká, že výroba Reconů s pravostranným řízením začne v roce 2024 v Severní Americe. Čtvrtý model EV se také připravuje. Nicméně Jeep o tom zatím mlčí a odhaluje pouze to, že se umístí jako náhrada Compass – pravděpodobně na platformě střední velikosti STLA.

Čtvrté čistě elektrické SUV Jeep dorazí v roce 2025, ale americká firma zatím neprozradila žádné podrobnosti.

Zdroje: autoexpress, TopVozíky