Maserati Ghibli a Levante FTributo ve speciální edici

Modely Maserati Ghibli a Levante FTributo dostávají designové detaily a povrchové úpravy interiéru na míru

Modely Maserati Ghibli a Levante FTributo, postavené na poctu Marii Terese De Filippis – první jezdkyni Formule 1 – dostávají designové detaily a povrchové úpravy interiéru na míru.

V roce 1958 se závodní jezdkyně Maria Teresa De Filippis stala první ženou, která se kvalifikovala do závodu Formule 1 za volantem Maserati 250F. Letos na připomenutí svého průkopnického talentu vydává Maserati speciální edici svého sportovního sedanu Ghibli a SUV Levante. Každý z nich má odznak „FTributo“ a vyznačuje se jedinečnými barvami exteriéru a detaily kabiny.

Modely Ghibli a Levante

Luxusní italská automobilová značka Maserati nabízí dvě nové barvy exteriéru pro vozy FTributo, a to barvy Grigio Lamiera nebo Arancio Devil. Ta druhá jmenovaná barva je podle firmy oranžový odstín inspirovaný přezdívkou Marie Teresy „ďábel“.

Modely Ghibli i Levante FTributo jsou vybavené litými koly. Ty jsou 21 palců široké a k dostání mají být s designem „Titano“ pro Ghibli a „Anteo“ pro SUV
Maserati Levante Grigio Lamiera

Modely Ghibli i Levante FTributo jsou vybavené litými koly. Ty jsou 21 palců široké a k dostání mají být s designem „Titano“ pro Ghibli a „Anteo“ pro SUV.

Když je specifikovaný oranžový lak, kola jsou vyvedená v kontrastní šedé barvě s kobaltově modrými akcenty zvýrazňujícími okraje ráfků, emblémy FTributo a logem trojzubce Maserati. Modely Grigio Lamiera mají lesklé černé slitiny a jasně oranžové detaily.

Luxusní italská automobilová značka Maserati nabízí dvě nové barvy exteriéru pro vozy FTributo, a to barvy Grigio Lamiera nebo Arancio Devil
SUV Levante Arancio Devil

Barevné schéma pokračuje uvnitř s oranžovým a modrým prošíváním celozrnného černého koženého čalounění a logy FTributo na opěrkách hlavy. Zákazníci mohou také zvolit oranžové kožené čalounění s lesklými vložkami z uhlíkových vláken pro středovou konzolu, palubní desku a dveřní karty.

Limitovaná edice

Maserati neposkytlo výrobní čísla pro Ghibli a Levante FTributo, ale tvrdí, že půjde o modely „limitované série“. Není také jasné, jaký výběr motorů má být ve vozech k dispozici. Modely Maserati Ghibli a Levante se mohou aktuálně nabízet buď s 2,0l čtyřválcem nebo 3,0l benzinovým motorem V6. Přičemž varianty Trofeo s motorem V8 jsou vrcholem nabídky. Vozy s omezeným provozem nemají stejnou agresivní karoserii jako vlajkové lodě V8, takže očekáváme, že dorazí s menšími možnostmi motoru.

Zdroje: autoexpress, Towpoint