Chevy Tahoe a Suburban 2025 dostanou elegantnější interiér a výkonnější motory

Chevrolet pro rok 2025 aktualizuje modely Tahoe a Suburban. Vylepší interiér, upraví vzhled exteriéru a přepracuje dieselový pohonný systém

Chevrolet neprodává tolik modelů Tahoe a Suburban jako Silverado pickups nebo Equinox crossovers. Nicméně tato automobilová společnost stále vydělává peníze na svých plnohodnotných SUV se třemi řadami sedadel. Jejich kombinovaný prodej je třetí nejvyšší mezi nabídkou vozů od Chevy a automobilka tvrdí, že tyto dva modely drží 40 procentní podíl na trhu.

Pro rok 2025 dostanou tato sourozenecká auta aktualizaci, která přináší výrazné vylepšení interiéru, lehce upravený vzhled exteriéru a přepracovaný dieselový pohonný systém. Začnou se prodávat v šesti verzích: LS, LT, RST, Z71, Premier a High Country.

Nový vzhled modelů Chevy Tahoe a Suburban

Přepracované světlomety mají hlavní jednotku přesunutou níže v nárazníku a horní část se nyní chlubí ostrým LED denním svícením. Modely Premier a High Country přehrávají světelnou animaci, když řidič přistupuje k vozu a odchází od něj, a zadní světla mají grafiku s větším důrazem na detail.

Vylepšený Chevy Tahoe 2025

Designy mřížek chladiče jsou také upravené a k dispozici jsou dvě nové barvy: Cypress Gray a Lakeshore Blue metallic. Model Z71 se liší robustnějším předním nárazníkem s lepším úhlem přístupu, ochranným plechem a červenými tažnými háky Goodyear Territory all-terrain.

Změny v interiéru

K dalším změnám došlo v kabině. Přepínače volby rychlostí byly přesunuty z řady tlačítek na palubní desce na sloupkovou páku. To uvolňuje více prostoru pro nový standardní 17,7 palcový dotykový displej, který je mírně natočený směrem k řidiči a je podobný displejům na ostatních nových modelech Chevrolet. Tento displej doplňuje standardní 11,0 palcový digitální přístrojový panel a celá přístrojová deska je umístěná níže. To proto, aby se zlepšila venkovní viditelnost.

Dotykový displej je mírně natočený k řidiči

Nové ostré displeje také vedou ke změně středového panelu s elegantnějšími větracími otvory. Zůstala řada tlačítek, která jsou sloučená do řady pod větracími otvory. Jsou rovněž obklopená ovladači klimatizace. Modely RST získávají červené prošívání Victory Red, zatímco modely Premier dostávají novou kombinaci interiérových barev Jet Black a Sky Cool Gray. Model High Country přináší také nové materiály, včetně kožených sedadel a dřevěných lišt – což je novinkou pro Tahoe a Suburban – a jedinečný vzhled Jet Black a Mocha.

Ještě výkonnější vozy Chevrolet

Pod kapotou nyní Chevrolet nabízí silně přepracovanou verzi motoru Duramax diesel 3,0 litru řady V6. Spolupracuje s desetistupňovou automatickou převodovkou a šestiválec nyní produkuje 305 koní, což je nárůst oproti 277 koním v předchozím modelu Tahoe a Suburban. Diesel je k dispozici ve všech verzích, poprvé se objevuje v terénním modelu Z71 pro rok 2025.

Vylepšený volant

Benzínový motor 5,3 litru V-8, který má výkon 355 koní, zůstává standardem na modelech LS, LT, RST, Z71 a Premier. S výkonem 420 koní je šestiválec 6,2 litru V-8 standardem na modelu High Country, ale lze jej také nainstalovat na modely RST, Z71 a Premier. Maximální tahová kapacita zůstává na úrovni 3 810 kg pro Tahoe a 3 719 kg pro Suburban, a nové pomocné systémy pro tažení zahrnují monitor stavu pneumatik na přívěsu, funkci asistence při nakládání člunu a navigační volbu určenou speciálně pro tažení. Je také k dispozici nový ukazatel směru pro dopřednou cestu, který zobrazuje odhadovanou cestu pro otáčení jak SUV, tak i přívěsu.

Bezpečnostní funkce pro vozy Tahoe a Suburban

Chytrá SUV Pro rok 2025 – vozy Chevy Tahoe a Suburban plné bezpečnostních funkcí. A to včetně Super Cruise, technologie pro řízení bez rukou od GM. Technologie je volitelná na modelech LT, RST, Premier a High Country.

Je také k dispozici nový detektor pohybu uvnitř vozu. Ten pomáhá zajistit, že nebyli zapomenuti cestující na zadních sedadlech SUV. A navíc, pokud nevyvoláte pozornost, dokáže vám poslat textovou zprávu nebo zatroubit na klakson. K dispozici jsou také zadní vrátka. Ta vyžadují pouhé tři sekundy stání u zadní části vozu s klíčem, než se otevřou samy.

Systém Connected Cameras

Chevy přidal také nový systém Connected Cameras, který umožňuje majitelům kontrolovat své vozidlo, když jsou pryč. A to pomocí aplikace, včetně záznamu v interiéru, abyste mohli zjistit, jestli jste něco nezapomněli. Také zachytí video v případě nehody, uchovává záznam od 30 sekund před nehodou až 30 sekund po ní. Standardními asistenčními systémy, jako jsou udržování v pruzích a nouzové brzdy, jsou standardem u modelů Tahoe a Suburban.

Výroba modelů a cena

Aktualizované modely Chevy Tahoe a Suburban pro rok 2025 začnou vyrábět koncem roku 2024 v závodě Arlington Assembly v Texasu. Příští rok závod slaví 70. výročí.

Ceny zatím neznáme, avšak neočekáváme významné zvýšení oproti předchozím modelům Tahoe a Suburban. Základní model Tahoe LS pro rok 2024 začíná na ceně 58,195 dolarů (1 296 000 korun), zatímco High Country začíná na 78,895 dolarech (1 757 000 korun). Model Suburban LS začíná na 61,195 dolarech (1 363 000 korun). Zahajovací cena pro High Country se pohybuje okolo 81,895 dolarů (1 824 000 korun).

Zdroje: caranddriver, Vapol