Smart #3 se představí 17. dubna v Šanghaji

Do roku 2027 společnost Smart plánuje uvádět na trh jeden model ročně. Model #3, má mít premiéru příští měsíc na autosalonu v Šanghaji

Je to téměř rok, co Smart odhalil plně elektrický model #1. Až do roku 2027 společnost plánuje uvádět na trh jeden nový model ročně, přičemž další, Smart #3, má mít premiéru příští měsíc na autosalonu v Šanghaji.

Crossover Smart #3

Nový elektromobil je větší než #1 a měří o něco méně než Volkswagen ID.5. Únik snímků z čínského ministerstva informačních technologií v listopadu odhalil celou stylistiku crossoveru. S prvním elektromobilem značky sdílí podobný design přední části. Model #3 přejímá styling podobný kupé, díky čemuž má zkosené čelní sklo a svažující se linii střechy.

Generální ředitel společnosti Smart Europe Dirk Adelmann podle Automotive News Europe uvedl, že nový elektromobil má být "větší, prostornější a sportovnější"
Nový elektromobil #3 je prostornější a sportovnější

Generální ředitel společnosti Smart Europe Dirk Adelmann podle Automotive News Europe uvedl, že nový elektromobil má být „větší, prostornější a sportovnější“. Trojka je delší než jednička i díky delšímu rozvoru, ale při uspořádání EV by mělo být dost místa pro cestující i náklad.

Výkon elektromobilu #3

Uniklé informace z loňského roku prozradily, že model #3 dostane minimálně dva výkony, což pravděpodobně naznačuje jedno a dvoumotorové uspořádání. Obě výkonové varianty poskytují buď 152 koní, nebo 268 koní, což je podobný výkon jako u Smartu #1. Brabus nabízí vyladěnou verzi modelu #1, která dosahuje výkonu 442 koní, a my bychom byli rádi, kdyby se stejné úpravy dostalo i většímu modelu #3.

Obě výkonové varianty poskytují buď 152 koní, nebo 268 koní
Nový model dostane více výkonných variant

Dojezd a velikost baterie zůstanou pravděpodobně až do oficiálního odhalení tajemstvím. Model #3 stojí na stejné platformě Sustainable Experience Architecture (SEA) od společnosti Geely, která je základem i pro Smart #1. Tuto technologii využívají také společnosti Volvo a Lynk & Co. Podle ANE si Smart zatím vyhrazuje označení #2, protože zvažuje jeho použití pro budoucí náhradu Smartu ForTwo.

Premiéra 17. dubna

Smart odhalí model #3 17. dubna. Do konce roku se začne prodávat v Číně, ale na evropský trh se dostane až v roce 2024. Smart opustil americký trh v roce 2019. Podle produktového plánu společnosti se nabídka značky do roku 2027 rozroste na šest nebo sedm vozů. Výbava je nyní společným podnikem Mercedes-Benz a Zhejiang Geely Holding Group v poměru 50:50.

Zdroje: motor1, Vapol