Sbírka vozů Ferrari F1 v aukci společnosti Bring A Trailer

Patříte mezi oddané příznivce závodního týmu Ferrari F1? Proto vás jistě zaujme obsáhlá sbírka nádherných závodních Ferrari

Patříte mezi oddané příznivce závodního týmu Ferrari F1? Nebo patříte mezi ty, pro které je Maranello posvátnou zemí? Ano? Pak vás jistě zaujme tato obsáhlá sbírka nádherných závodních Ferrari, která sahá až do 50. let minulého století. Ale jak říkaly reklamy na VW Brouk, musíte myslet v malém.

Aukce společnosti Bring A Trailer

V aukci společnosti Bring A Trailer (která je stejně jako Car and Driver součástí Hearst Autos) je dnes k mání sbírka vozů Ferrari F1 v měřítku 1:43 (celkem 47 závodních vozů).

Tato sbírka je doplněná speciálně navrženou vitrínou, ve které vozy můžete vystavit. Je to jako muzeum dokonalosti Ferrari v osobní velikosti. Vitrína je skutečně navržená tak, aby připomínala Museo Enzo Ferrari v Modeně.

Speciální vitrína

Vitrína je téměř 180 cm dlouhá, 78 cm široká a 83 cm vysoká a je vyrobená z hliníku. Má zabudované LED osvětlení, štíty Scuderia Ferrari na obou koncích a koláž nejznámějších závodních jezdců Ferrari pokrývající zadní stěnu.

V aukci společnosti Bring A Trailer (která je stejně jako Car and Driver součástí Hearst Autos) je dnes k mání sbírka vozů Ferrari F1 v měřítku 1:43
Sbírka obsahuje 47 zmenšených vozů Ferrari F1

Všimněte si, že Gilles Villeneuve je vpředu a uprostřed, takže víte, že je to něco, co vyrobil opravdový milovník Ferrari. A mimochodem, ten chromovaný odlitek cavallino rampante se skutečně otáčí.

Modely od společnosti IXO

Celá sbírka vozů Ferrari nechala vytvořit společnost IXO, specialistou na měřítko 1:43. Pět vozů F1, které řídil Michael Schumacher při svém dominantním vítězství v šampionátu v letech 2000-2004, je v popředí, ale ze tří řad po obou stranách si můžete vybrat mnoho jiných oblíbených vozů.

Jiná než červená barva

Jedním z výrazných modelů je například vůz #7 Ferrari 158 v modrobílé barvě. Jako jediné nemá červenou barvu Rosso Corsa jako zbytek startovního pole. Představuje jednu z těch zábavných poznámek pod čarou dlouhé závodní historie Ferrari.

Enzo, rozhořčený tím, že závodní činovníci FIA odmítli homologovat jeho 250LM, vrátil svou soutěžní licenci a nechal své vozy provozovat týmem North American Racing Team (NART), který závodil v modrobílé barvě. John Surtees s tímto vozem vyhrál šampionát jezdců a stal se tak jediným jezdcem, který vyhrál s jiným než červeným Ferrari.

Zdroje: caranddriver, Vapol