Russell Cook – muž, který běží přes celou Afriku

Angličan Russell Cook z Worthingu v Západním Sussexu, přezdívaný The Hardest Geezer, právě běží charitativní závod přes celou Afriku

Slyšeli jste někdy jméno Russell Cook? Tento Angličan z Worthingu v Západním Sussexu, přezdívaný The Hardest Geezer, právě běží svůj životní závod přes celou Afriku.

Běh pro charitu je těžší než se zdálo

Russell Cook, který pro charitu běží přes celou Afriku, uvedl, že by se tato výzva mohla zpochybnit kvůli problémům s vízy. Po komplikacích včetně ozbrojeného přepadení musel šestadvacetiletý muž výzvu prodloužit.

Cook uvedl, že nyní záleží na tom, zda se mu podaří získat povolení k překročení hranic do Alžírska z Mauritánie. Vypadá to, že nejvíce času si pro sebe ukrajuje byrokracie.

Russell Cook běží přes celou Afriku od jihu na sever

Na webu X (dříve Twitter) napsal: „Byl jsem na cestě 278 dní, uběhl jsem 12 000 km přes 13 různých zemí, vybral jsem přes 140 000 liber (cca 4 171 000 korun) na charitu, ale všechno to visí na vlásku,“ uvedl.

„Pokud nedostaneme víza, je konec hry,“ dodal Russell.

Pomoc by mohla přijít od ministerstva zahraničí

Na zprávu reagoval Tim Loughton, konzervativní poslanec za Východní Worthing: „Russovi jsem to poslal a vyrozuměl jsem, že je z East Worthingu. Můžete mi napsat nějaké podrobnosti a my uděláme, co je v našich silách, abychom vám prostřednictvím ministerstva zahraničí a alžírského velvyslanectví pomohli.“

Poslanec Alexander Stafford rovněž uvedl, že pomůže tím, že záležitost přednese alžírskému velvyslanci.

Extrémní výzva začala 22. dubna na nejjižnějším místě Jihoafrické republiky a skončí na nejsevernějším místě Tuniska.

Pan Cook měl původně za cíl urazit během výzvy 14 500 km a překročit 16 hranic, ale kvůli komplikacím s vízy, zdravotním obavám a geopolitickým problémům výzvu prodloužil.

Výzva k pomoci a podpoře

Pan Cook vyzval k pomoci a podpoře ty, kteří výzvu sledovali, aby pomohli zajistit víza. „Je to jediná možnost, kterou máme,“ řekl. „Pro nás doslova neexistuje jiný způsob, jak se dostat do nejsevernějšího cípu Afriky.“

Výzva je určená na podporu charitativní organizace The Running Charity. Doposud se podařilo vybrat 142 659 liber (kolem 4 milionů korun).

Zdroje: bbc.com, Vapol