Red Bull udrží Verstappena až do roku 2028

Red Bull udrží Verstappena až do roku 2028 díky nejdelší smlouvě v F1. Čtyřiadvacetiletému mistru světa se zřejmě líbí, kde je.

Úřadující mistr světa Formule 1 Max Verstappen podepsal novou smlouvu. Někteří ji nazývají supermax, protože prodloužil spolupráci s Red Bullem až do roku 2028. Hodnota této dlouhodobé smlouvy nebyla veřejně potvrzena, ale některé zdroje uvádějí, že má hodnotu až 55 milionů dolarů ročně. Tím by se na pozici nejlépe placeného jezdce v tomto sportu vyrovnal sedminásobnému šampionovi Lewisi Hamiltonovi.

Verstappen je u Red Bullu od roku 2016. To znamená, že pokud odejde, až mu v roce 2028 vyprší smlouva, s A-týmem organizace oslaví více než deset let spolupráce. V té době dosáhne pouhých 31 let. V roce 2015 debutoval na plný úvazek u tehdejšího Toro Rosso.

Aby to Red Bullu umožnil, sešlo se několik dílků. Jako hlavní pětiletá smlouva o sponzorství titulu s Oracle v hodnotě půl miliardy dolarů. Kromě toho tým právě uzavřel smlouvu se singapurskou kryptoměnovou platformou Bybit v hodnotě 150 milionů dolarů. Ne že by jinak gigant na výrobu energetických nápojů trpěl nedostatkem peněz. Právě si otevřel další kapitál, aby si mohl Verstappena udržet. Podle všeho nejdelší smlouvou ze všech současných jezdců na startovním poli.

Mladý závodník Verstappen
Mladý závodník Verstappen

Plány Verstappena?

Verstappen a Red Bull byli v paddocku do značné míry jediní, kdo výsledek loňského šampionátu považovali za pozitivní. Stačí se zeptat Michaela Masiho. Nizozemec to však označil za „prostě neuvěřitelné“ a prohlásil, že miluje tým, za který závodí. To se týká i jeho týmového kolegy Sergia Pereze, který ve svém prvním roce s Red Bullem působil jako mimořádně schopný parťák. Verstappen říká, že jako hlavní cíl do budoucna má – udržet se na vrcholu, což energický a odhodlaný Lewis Hamilton jistě využije jako motivaci, jakmile za pouhých 17 dní začne sezona F1 2022.

Kdo bude mít lepší vůz, je nyní díky rozsáhlým novým předpisům téměř nemožné říci. Čerstvé aerodynamické návrhy by měly pomoci vozům závodit těsněji a také poskytnout jezdcům možnost se předvést, když se skupina začne stahovat. Video a data z shakedownu F1 v Barceloně ukázala, že Ferrari má před ostatními náskok, ale dokud se v Bahrajnu neuskuteční kvalifikace a nespadne šachovnicová vlajka, nikdo to nebude vědět jistě. Dominantní jezdec, jako Verstappen, a vynikající wingman Perez – kombinace se kterou se musí počítat.

Zdroje: The Drive, TowPoint