Prozkoumejte Fidži: nejlepší cesty pro auto

Fidži má více než tři sta ostrovů a zdá se, že je nejlépe vidět z lodi. Vlastní cestou však objevíte scenérie a způsob života na ostrovech, které málokdy vidí ti, kdo cestují pouze po moři a po obloze.

Na cestě po Fidži objevíte stezky s vodopády, trhy u silnic, kde prodávají hromady tropického ovoce a květinových kytic, vesnice s bezvadnými zahradami. Písečné pláže a místa pro šnorchlování, potápění s nedotčenými korály. Na rozdíl od zájezdů nebo autobusových výletů s pevně daným rozvrhem se můžete na nově objeveném oblíbeném místě zdržet, jak dlouho chcete.

K zapůjčení auta potřebujete platný řidičský průkaz v angličtině nebo mezinárodní řidičský průkaz. Při řízení na Fidži se držte cestování během dne, protože ulice mimo hlavní města bývají špatně osvětlené. Jezděte pomalu a dávejte pozor na výmoly, chodce a zvířata, která se na silnicích objevují. Zde je několik nejlepších jízdních tras, které vám pomohou co nejlépe využít návštěvu Fidži.

Nekonečné dálky

Nejlepší výlet pro rodinu

Po cestě podél korálového pobřeží Viti Levu.

Začátek – Nadi; Konec – Suva; Vzdálenost – 190 km; počítejte se třemi dny.

Cesta po Korálovém pobřeží spojuje Nadi, kde se nachází hlavní letiště Fidži, se Suvou, hlavním městem Fidži, po silnici Queens Road. Zatímco cesta trvá pouhé čtyři hodiny, pokud sešlápnete plyn. Prozkoumáváním všech památek mezi nimi můžete klidně strávit týden.

Útěk z města na pobřeží Viti Levu Suncoast

Nejlepší výlet za krajinou
Začátek – Suva; Konec – Lautoka; Vzdálenost – 265 km; počítejte se dvěma dny.

Utečte od zdání městského života a vydejte se ze Suvy na východ po Kings Road a cestou se držte pobřežních silnic až na divoké pobřeží Viti Levu. Obdivujte travnaté plochy, rozeklané vrcholky kopců, obrovské banyány, palmové háje a výhledy na moře, které sahá od tyrkysové po tmavě kobaltovou barvu. Pomalu projíždějte vesnicemi a zastavte se u stánku s právě sklizenými produkty nebo rostlinami vypěstovanými v dokonale udržovaných zahradách.

Roadtrip za vodopády

Cesta k vodopádům

Neváhejte a vydejte se na výlet na Taveuni
Začátek – Kanacea; Konec – Bouma; Vzdálenost – 75 km; počítejte se třemi dny

Mnoho cestovatelů se rozhoduje pro návštěvu Taveuni formou jednodenních výletů, mnohem větší pocit svobody však přináší prozkoumávání mnoha památek a stezek bez pevně stanoveného času návratu. Úchvatná krajina je z velké části zásluhou pravidelných dešťů, takže si na tento výlet na Fidži vyhraďte více času, abyste se vyhnuli bouřkám. Je rozumné rozdělit si noci mezi východní a západní část Taveuni.

Vybrali jste si?

Zdroje: LonelyPlanet, TowPoint