Citroën C5 Aircross omlazuje svůj bestseller

Citroën C5 Aircross Facelift bude zákazníkům k dispozici od června 2022. Cena zatím zůstává dobře střeženým tajemstvím.

Copyright William CROZES @ Continental Productions

C5 Aircross přišel na trh v roce 2019 a s více než 260 000 prodanými kusy se stal se jasným prodejním hitem.  

Vzhledem k tomu, že železo musíte kout, dokud je žhavé, Citroën C5 Aircross Facelift se bude prodávat již začátkem léta 2022. Bude jasně rozpoznatelný podle vyhlazené přední části, které nyní dominují spíše rovné linie. 

Logo je nyní nalakováné černě a oramované chromem. Francouzi si dále hrají s dvojitým úhlem ve spodním přívodu vzduchu, které určují tvar předního nárazníku. Nechybí ani nové světelné podpisy na přední a zadní části a také nově navržená 18 palcová litá kola. 

Rychlý pohled do interiéru: Při usednutí do nově čalouněných sedadel, vybavených masážní funkcí si vychutnáte úžasný komfort na dlouhých cestách. Zatímco pohled na palubní desku vyvolá zážitek déjà vu: 10,0 palcový dotykový displej pochází z C4. Nejlepší možnou variabilitu nyní zaručují tři samostatně posuvná, sklopná a výsuvná sedadla vzadu. Na velikost kufru (dříve 600 až 720l) by to nemělo mít vliv.

 Základním motorem zůstává známý 1,2 litrový turbo benzínový motor o výkonu 131k (96 kW). Spolu s turbodieselem se zdvihovým objemem 1,5 litru o stejném výkonu. Příznivci plug-in hybridu si stále mohou objednat C5 Aircross Hybrid 225. Tento vrcholný motor se může pochlubit systémovým výkonem 224 koní (165 kW). V Paříži se zatím o cenách Citroënu přísně mlčí. SUV naposledy začínalo na německém trhu na cenovce 31 740 euro (770 000 Kč).

Zdroj: Autozeitung, Vapol

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*