2023 Mercedes-AMG C63 kombi spatřen zblízka

Vynahradí elektrifikované uspořádání a pohon AWD ztrátu čtyř válců?

To, že příští Mercedes-AMG C63 dostane hybridní pohon víme. Dokonce to víme už nějakou dobu. Pohled na tyto žluté nálepky je stále trochu šokující . Ve stejný den, kdy BMW M představilo vůbec první M3 Touring, se naši špioni zblízka seznámili s jeho rivalem s dlouhou střechou z Affalterbachu. Maskovaný prototyp zůstal bez dozoru, zatímco testovací jezdci byli na polední pauze, což přimělo automobilové paparazzi, aby rychlý vůz zvěčnili.

Kromě nálepek „Hybrid“ v horním rohu čelního skla a na horní části středové konzoly mělo výkonné kombi všechny ingredience modelu C63. Řeč je o čtveřici výfukových systémů, masivních brzdách a tužším nastavení odpružení. Přední vstupy vzduchu budou pravděpodobně větší. Jen prozatím zůstávají skryty. Mřížka Panamericana zdůrazňuje, že jde o vlajkovou loď třídy C.

Mercedes se neobtěžoval maskovat interiér, kde je vidět červený vypínač pro případ, že by se něco strašně pokazilo a testovací řidič by musel deaktivovat všechny elektrické prvky. Zajímavé je, že airbag na straně spolujezdce podle všeho chybí. Zatímco přídavný displej a držák na notebook jsou typickými zařízeními testovacího prototypu.

Technické specifikace nového Mercedesu

Příští Mercedes-AMG C63 bude jiný. Ztratí velký osmiválec a zároveň získá pohon všech kol. Motor, který bude pod kapotou jsme už viděli. Řeč je o přeplňovaném zážehovém motoru o objemu 2,0 litru. Nepůjde ale o stejnou jednotku, která se montuje do nejmenších modelů AMG. Bude vybavený elektrickým turbodmychadlem. A turbodmychadlo bude nastavené tak, aby zvýšilo výkon samotného spalovacího motoru na 442 koní (330 kilowattů). Motor je v podélném uspořádání. Zajímavostí je, že e-turbo bude pocházet z mohutného hyperautomobilu AMG One.

Očekávejte výkon přes 500 koní za všech okolností. Více než 600 koní, když elektromotor pohánějící zadní kola naplno rozvine svůj potenciál. Vypuštěním osmiválce se sice sníží hmotnost, ale dieta bude negována přidaným hardwarem. Tento hardware souvisí s hybridním pohonem, takže si nemyslete, že nová C63 bude lehčí než odcházející model. Ve skutečnosti tipujeme, že bude těžší.

Mercedes-AMG bude pravděpodobně prodávat C63 i jako sedan. U dvoudveřových modelů by mohlo dojít k určitým změnám. Proslýchá se, že kupé a kabriolet třídy C budou sloučeny s kupé a kabrioletem třídy E. Tím by se mohla zjednodušená nabídka omezit na AMG CLE 63 s pevnou střechou a skládací střechou.

Sedan a kombi se objeví jako první ještě před koncem roku. Méně praktické karosářské verze se pravděpodobně vyčlení pro rok 2023.

Zdroje: motor1, Vapol