5 krásných skrytých pláží po celém světě

Od písku na Novém Zélandu až po tropické pobřeží Kostariky, mnoho z těchto odlehlých pláží bude vyžadovat trochu více úsilí, než se k nim dostanete, ale odměna je sladká.

1. Pláž Anapai, Nový Zéland

Zlaté písky na pláži Anapai, Nový Zéland

Národní park Abel Tasman se nachází na jižním ostrově Nového Zélandu a je nutností pro batůžkáře, kteří chtějí prozkoumat nejlepší místní buši a pláže.

Zpáteční túra na pláž Anapai z pláže Totaranui trvá přibližně tři hodiny. Samozřejmě, že jakmile dorazíte, budete se chtít ponořit do scenérie s rozsáhlou zátokou zlatého písku, podloženou svůdnou zelení a s podivnými skalními útvary, které lze srovnávat pouze s Velikonočním ostrovem. Skalnatý konec pláže tvoří při odlivu malé přílivové jezírko, které je ideální pro osvěžení uprostřed túry.

2. Assateague Island, Maryland, USA

Podívejte se, jak se na této vzdálené ostrovní pláži potulují divocí koně

Kdo by nechtěl vidět poníky na pláži? Na tomto odlehlém ostrově v Marylandu to můžete udělat. Divocí koně se mohou volně toulat po zemi, jak se jim zlíbí. Takže i když koně rádi vidíte, tak čtyřnohé kamarády nekrmte a držte si odstup. V červenci se dokonce každoročně koná „plavání poníků“, které přitahuje davy návštěvníků.

Nádherná pláž s bílým pískem je také skvělým místem pro kajak a kánoi, s možností kempování na ostrově.

3. Ostrov Barreta (Ilha Deserta), Portugalsko

Opuštěný ostrov je součástí tajného Algarve (Algarve Tourism)

Dobře, není žádným tajemstvím, že Algarve je domovem některých z nejúžasnějších pláží. Byly dokonce uznané, jako nejlepší na světě na World Travel Awards v roce 2021.

Stále však existují některé skryté drahokamy, kam místní lidé utíkají. Ria Formosa je řada vzdálených bariérových ostrovů těsně u pobřeží, s jednou z nejodlehlejších pláží na ostrově Barreta.

Je to ráj pro pozorovatele ptactva, protože zde můžete vidět ústřičníky, jeřáby a plameňáky, abychom jmenovali alespoň některé. Barreta je známá jako opuštěný ostrov (Ilha Deserta), protože zde nejsou žádní stálí obyvatelé ani budovy. Kromě restaurace Estamine. Místní oblíbená restaurace, která podává čerstvé mořské plody připravované v kuchyni na solární pohon.

4. Cala Goloritzè, Sardinie, Itálie

Nádherná odlehlá pláž Cala Goloritzè

Pokud jde o pobřeží Sardinie, máte z čeho vybírat s krásnými plážemi. Ale Cala Goloritzè je malá kapsa ráje schovaná na východním pobřeží. Vydejte se na tuto pláž lodí nebo si protáhněte nohy na hodinové túře z Golgo Plateau.

Jakmile budete na pláži, ponořte se se svými brýlemi na šnorchlování do zasněného moře a užijte si křišťálově čisté plavání mezi rybami. Pláž je také oblíbená mezi milovníky lezení po celém světě, protože zde najdete také Aguglia di Goloritzé, obří volně stojící skálu ve tvaru jehly.

5. Playa Cocolito, Kostarika

Pláž Kostariky

Dostat se na tuto pláž není nic složitého. Odhadem dvou až tříhodinová horká a upocená túra z nedalekého pobřežního města Montezuma. Je jedním z mála způsobů, jak se dostat na toto nádherné, klidné místo na východním pobřeží poloostrova Nicoya. Jiný způsob? Jízda na koni.

Při návštěvě se doporučuje projít se brzy ráno, abyste cestou mohli potkat spoustu divoké zvěře. Vaše odměna za cestu je zářivě modrý oceán a zátoky. Pravděpodobně nejlepší částí je vodopád El Chorro, kde můžete sledovat sladkou říční vodní kaskádu přes kameny a přímo do oceánu.

Zdroj: Wanderlust, Top-vozíky