Nový Zéland se po dvou letech znovu otevírá turistům

Po více než dvou letech vláda Nového Zélandu otevírá hranice. Mohly za to tvrdé protipandemické opatření

Nový Zéland přivítal své první mezinárodní turisty od března 2020 v rámci postupného znovuotevření vlády. Návštěvníci ze 60 zemí bezvízového styku, včetně USA a Spojeného království, mohou nyní vstoupit poprvé od uzavření hranic a následného zavedení některých z nejpřísnějších protipandemických opatření na světě.

V emotivních scénách na letišti v Aucklandu přistávaly první lety z Los Angeles a San Francisca. Lidem, kteří přiletěli za turismem, rozdávali místní po příletu oblíbené čokoládové tyčinky lokální výroby.

Očkovaní cestující musí mít před odletem negativní test na Covid. Po příjezdu se musí sami otestovat na koronavirus v místech příletu, respektive na letištích. Neočkovaní návštěvníci získají povolení vstupu od října letošního roku, pokud vláda nerozhodne o zrušení omezení dříve.

Nový Zéland zavedl během pandemie některá z nejtvrdších opatření na světě. Začala zmírňovat stále větší nepopulárnost opatření s cílem podpořit turistický ruch a zmírnit nedostatek pracovních sil.

Očkovaní návštěvníci mohou do země proudit již teď. Neočkovaní získají povolení vstupu nejdříve v říjnu letošního roku
Wellington

V únoru a březnu se otevřely hranice pro Novozélanďany a sousedy z Austrálie.

Na Nový Zéland má přijet více než 30 000 lidí týdně. Což je nárůst počtu během pandemie (kdy měli povolení vstupu pouze domácí), ale hluboko pod úrovní před covidem. Před covidem se denně na Nový Zéland přijelo podívat kolem 25 000 turistů.

Cestovní ruch na Novém Zélandu

Cestovní ruch je významným přispěvatelem k HDP. Nový Zéland byl hlasujícími v soutěži World Travel Awards označený jako „přední destinace Oceánie“ a „přední destinace dobrodružného cestovního ruchu Oceánie“.

Ministr cestovního ruchu Stuart Nash uvedl, že znovuotevření je předzvěstí kroku k tomu, aby se země vrátila do normálu.

Řekl: „Je to už dlouhá doba a vysílá to signál, že jsme nyní otevřeni podnikání. Je fantastické to vidět.“

„Dnešní den znamená milník pro návštěvníky z našich klíčových trhů severní polokoule v USA, Velké Británii, Německu, Jižní Koreji, Japonsku, Singapuru, Malajsii, Kanadě a dalších, kteří nyní mohou naskočit do letadla a přijet sem k nám.“

zdroje: breakingtravelnews, Vapol