Mandalika – renovovaná a modernizovaná

Dráha Mandalika nedávno prošla modernizací a přestavbou, aby byla ještě přívětivější a použitelnější.

Tento víkend se na trati Mandalika koná předposlední kolo mistrovství světa Superbike. A scénář bude rozhodně odlišný od toho, co se dalo vidět loni. V roce 2021 byly produkční deriváty první velkou akcí pořádanou okruhem, který se postavil a slavnostně otevřel velmi nedávno, a proto instalace a struktury stále nesplňovaly požadavky. Přesto se tato událost stala jednou z nejpopulárnějších v kalendáři a těšila se obrovskému úspěchu, stejně jako Velká cena MotoGP.

V roce 2022 však Mandalika bude mít aktualizace provedené společností Dromo v čele s italským designérem Jarnem Zaffellim. Zapojení Dromo začalo v polovině července 2022 kvůli modernizačním pracím. A na konci téhož měsíce se na okruh vyslal tým, aby zahájil vyšetřování předchozích závad.

Uspořádání trati se také revidovalo, ale neupravilo se nebo se nezměnilo. Odvod vody se však zlepšil, zejména po dvou mokrých závodech v listopadu pro SBK a v dubnu pro MotoGP. Celá trasa vyžadovala dláždění i asfaltovou směs a zvýšený odtok v některých rozích. Generální dodavatel PT PP (Persero) Tbk byl kontraktován vývojáři MGPA na provedení prací.

Trať Mandalika

Práce na dráze zahrnovaly nejprve modernizaci obrubníků a odvodnění v sektorech T5 a T6, poté rozšíření odvodňovacích kanálů a nakonec vlastní dláždění. Práce zahrnovaly nejprve frézování trati po úsecích. Každý úsek se poté zkontroloval specifickým laserovým skenem. Frézování předcházelo dláždění a pokračovalo za vydatného deště.

Mandalika - renovovaná a modernizovaná

Původní práce měly být dokončeny do konce září 2022. Ale kvůli technickým problémům v místní výrobě kameniva začaly práce na dlažbě koncem října 2022. To bylo na začátku období dešťů na Lomboku. Projekt bitumenového konglomerátu se vyvinul v laboratořích Dromo v Evropě a poté se rafinoval na místě.

K výrobě unikátní závodní směsi se použil závod na výrobu asfaltu schopný vyrobit více než 240 tun za hodinu. Design konglomerátu, jedinečného svého druhu, se nazval „Rinjani“, podle názvu sopky Lombok, z níž byly kameniva odebrána, aby se zvýšila udržitelnost děl.

Několik výrobních zkoušek asfaltové směsi nebo Job Mix Formula, jak je v průmyslu známo, se provedlo předtím, než se provedly zkoušky pokládky. Proto, aby se potvrdilo složení asfaltu. Běžně se dláždění provádí v po sobě jdoucích dnech, ale z různých důvodů jsme měli technickou přestávku, takže se dláždění dělalo přes 6 dní, s přestávkami druhý a pátý den.

Dromo se zavázalo svým partnerům podporovat PT PP s požadavky na vybavení, suroviny k výrobě a výrobní procesy. Tímto způsobem má Dromo schopnost podporovat své zákazníky při realizaci kolejových projektů a zajistit, aby se splnily požadavky zákazníků.

Zdroj: motorsport, Vapol