Geely Zeekr uvádí „nejrychlejší“ elektrické SUV

Zeekr, značka prémiových elektrických vozidel (EV) Geely Holding Group, uvedla na trh nové kompaktní elektrické SUV s názvem Zeekr X. Ta má začínat na ekvivalentu v přepočtu 880 tis. Kč.

Toto je třetí model od společnosti Zeekr a minulý týden jej uvedl generální ředitel společnosti Andy An na akci. Zeekr X, založený na Sustainable Electric Architecture (SEA) společnosti Geely a umístěný jako městské sportovní užitkové vozidlo. A má dojezd přibližně 560 kilometrů.

V Číně budou k dispozici tři modely, přičemž základní model začíná na 880 tis. Kč. A dva modernizované modely přijdou na 980 tis. Kč.

Geely Zeekr uvádí „nejrychlejší“ elektrické SUV

Všechny tři verze jsou poháněny 66 kWh ternární lithiovou baterií, která poskytuje špičkový výkon 315 kW, špičkový točivý moment 543 Nm a zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 3,7 sekundy. Což z něj podle Zeekra dělá nejrychlejší kompaktní luxusní vůz všech dob.

Zeekr X ME je k dispozici pouze v pětimístném modelu s pohonem zadních kol, zatímco Zeekr X You je k dispozici jak v pětimístném provedení s pohonem všech kol, tak v provedení se čtyřmi sedadly s pohonem zadních kol. Kompaktní EV SUV bude k dispozici také v řadě barev.

Luxusní elektrické SUV Zeekr X

Mezi luxusní „zážitky“, které mají debutovat v Zeekr X, patří první 14,6 palcový elektrický posuvný chytrý displej ve své třídě. Super velká obrazovka na jedno kliknutí, namontovaná na 353 mm ultra dlouhé posuvné kolejnici, upravuje, co lze zobrazit v závislosti na tom, kde se podél kolejnice umístila.

Když je ve středu kolejnice, informace poskytuje funkce pro celý vůz. Když se zasune před spolujezdce, stane se z něj chytrý zábavní terminál.

Speciálně navržený 24,3 palcový AR-HUD a 8,8 palcový LCD přístrojový displej poskytují řidiči potřebné vybavení.

Z hlediska bezpečnosti má Zeekr X vybavení inteligentními asistenčními systémy využívajícími 5 kamer, 5-milimetrové radary a 12 ultrazvukových radarů.

Geely Zeekr uvádí „nejrychlejší“ elektrické SUV

Generální ředitel společnosti Zeekr An řekl, že společnost se zaměřuje na dodání 40 000 modelů do konce roku.

Očekává se, že dodávky se zahájí v červnu a s již otevřenými předobjednávkami, Zeekr cílí Zeekr X na čínský kompaktní luxusní trh s náznakem celosvětového uvedení na obzoru. Zeekr se zaměřuje na evropský start pro Zeekr X spolu se Zeekr 001.

Další podrobnosti oznámí Zeekr o své evropské strategii na autosalonu v Šanghaji, který se má konat tento týden.

Zdroj: thedriven, Vapol