Hyundai Ioniq 5 vyhrál v soutěži Move Electric

Hyundai Ioniq 5 vyhrál v soutěži Move Electric jako nejlepší elektromobil roku.

Hyundai Ioniq 5 zvítězil jako nejlepší elektromobil na zahajovacím ceremoniálu, který vyhlásil Move Electric, sesterská stránka webu Autocar.

Plně elektrický crossover Hyundai Ioniq získal ocenění před pěti dalšími finalisty, včetně Porsche Taycan, BMW iX a Kia EV6. Získal chválu za svou kombinaci dynamického výkonu, pokročilé technologie, dojezdu a ostrého stylu.

Jihokorejský výrobce vozů Hyundai zvítězil také v kategorii Nejlepší elektronický obchod roku za úsilí o pokrok v elektromobilitě. To vedlo k uvedení několika elektrických modelů do značek Hyundai, Kia a Genesis.

Investice společnosti Hyundai

Kromě automobilů společnost Hyundai investoval i do elektrických robotu, autonomních vozidel a do technologií pro elektronické vertikální vzlety a přistání (eVTOL).

Logo společnosti Hyundai

Výkonný ředitel Hyundai UK, Ashley Andrew, řekl: „V Hyundai dochází k velmi záměrnému posunu v našem přístupu od „automobilové společnosti“ k „společnosti mobility“. Snažíme se naplňovat naši celkovou vizi značky poskytovat všem svobodu pohybu.

„Hodně investujeme do služeb mobility, budujeme úzké vztahy s předními poskytovateli služeb mobility. I když to zůstává naším jádrem, stále rozšiřujeme naši roli mimo automobilový sektor.“

Další ocenění

„Mezitím byl kocept Mercedes-Benz EQXX oceněn jako nejlepší využití elektřiny díky svému působivému dojezdu 1 000 kilometrů. Malý Citroën Ami získal cenu za inovaci, protože nabízí jedinečnou alternativu k jiným způsobům přepravy.

CEO Tesly Elon Musk získal první místo v síni slávy Move Electric. Tato pocta se uděluje těm, kteří pomáhají s elektrifikací. Ocenění odráží Muskovo úsilí přeměnit Teslu na předního výrobce elektromobilů. Kdo ví, čeho se od Tesly nebo jiných Muskových projektů dočkáme v následujících letech.

Ocenění Move Electric E-Leader of the Year získal Graeme Cooper, šéf budoucích trhů National Grid. Cenu získal za snahu připravit britskou energetickou síť na zvýšené využívání obnovitelné energie pro zvládnutí rostoucího počtu elektromobilů.

Prodejce elektrokol Full Charged zvítězil v kategorii Best of British za svou práci na pomoci britským spotřebitelům přejít na elektrickou energii.

Uvidíme, kam se společnost Hyundai v brzké budoucnosti posune a s čím novým přijde. Bude muset mířit vysoko, aby překonalo úspěšnost svého vozu Hyundai Ioniq 5.

Zdroje: autocar, Vapol