Opel Corsa získal nový facelift

Opel Corsa F má zajímavou historii, protože původně měla být produktem koncernu General Motors. Pro modelový rok 2024 se dočká faceliftu

Opel Corsa F má zajímavou historii, protože původně měla být produktem koncernu General Motors. Plány se však změnily, když koncern PSA koupil značky Opel a Vauxhall. Obě značky nyní spadají pod mohutný koncern Stellantis a pro modelový rok 2024 se supermini na bázi CMP dočká výrazného faceliftu. Verze ICE a EV se v polovině cyklu dočkaly aktualizace s mřížkou chladiče „Vizor“, která se již používá u větších vozů.

Vylepšený Opel Corsa

Maticové světlomety mají nejen nový design, ale jsou technicky vylepšené také tím, že obsahují 14 individuálně ovládaných LED prvků. Opel dokonce uvádí, že světlomety „zajišťují stadionově jasný zážitek z jízdy“ a zároveň ještě lépe neoslňují protijedoucí řidiče.

Maticové světlomety mají nejen nový design, ale jsou technicky vylepšené také tím, že obsahují 14 individuálně ovládaných LED prvků
Vylepšený model Opel Corsa se dočkal nového faceliftu

Na zadní části vozu se nyní nachází výrazný nápis „Corsa“, který jsme mohli vidět již na limitované edici Corsa 40 uvedené na trh téměř před rokem. V závislosti na výbavě mohou být nápisy provedené v černé nebo matné saténově stříbrné barvě. Změny zvenčí završuje nový šedý lak Grafik, který lze kombinovat s černou střechou.

Interiér

Ačkoli se zdá, že interiér je přenesený z verze před faceliftem, nachází se zde nový volitelný 10″ infotainment poháněný procesorem Snapdragon. Rüsselsheimská automobilka uvádí, že chytré telefony připojené k vozu prostřednictvím Android Auto nebo Apple CarPlay lze zároveň bezdrátově nabíjet.

Největší novinkou, kterou facelift přináší, je vylepšená Corsa Electric, která nahradí Corsu-e
Interiér modelu Opel Corsa Electric

Mezi další úpravy patří přepracované vzory sedadel, aktualizovaná řadicí páka a nově tvarovaný volant.

Pod kapotou

Pod kapotu Opel nainstaluje mild-hybridní motory o objemu 1,2 litru s výkonem 100 nebo 136 koní. Nové motory se začnou nabízet s nově vyvinutou dvouspojkovou automatickou převodovkou. Neelektrifikované turbomotory s výkonem 98 a 128 koní získaly motor o objemu 1,2 litru a výkonu 74 koní s přirozeným nasáváním.

Elektrická verze Corsa Electric

Největší novinkou, kterou facelift přináší, je vylepšená Corsa Electric, která nahradí Corsu-e. Ve své základní podobě nabízí subkompaktní hatchback s nulovými emisemi i nadále výkon 136 koní a dojezd 357 kilometrů podle WLTP. Do budoucna začne Opel prodávat také silnější variantu. A to s výkonem 156 koní (115 kW), točivým momentem 260 Nm a dojezdem 402 kilometrů. Využívá stejnou konfiguraci jako revidovaný Peugeot e-208.

První dodávky zákazníkům se uskuteční ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023.

Zdroje: motor1, Vapol