Rozšíření dojezdu u Tesly Cybertruck díky další baterii

Maximální dojezd elektrického pickupu Tesla Cybertruck je 547 km. K dispozici je však i rozšíření dojezdu, které jej prodlouží asi na 756 km

Po čtyřech letech konečně získáváme informace o voze Tesla Cybertruck, který si lidé mohou koupit. Mezi různými statistikami na webu Tesla jsme našli něco velmi zajímavého. Maximální dojezd elektrického pickupu je 547 km ve verzi s dvojitým motorem a pohonem všech kol (AWD). K dispozici je však také rozšíření dojezdu, které dojezd prodlouží na odhadovaných 756 km.

Další baterie

Naše myšlenky okamžitě zamířily k ironii Tesly používající spalovací motor jako rozšíření dojezdu, ale to vůbec není ten případ. Jak vysvětlil Drew Baglino, senior viceprezident Tesly pro pohon a energii, v příspěvku na sociálních médiích, rozšíření dojezdu Cybertrucku má ve skutečnosti na starosti další baterie. Má velikost bedny s nářadím a instaluje se na nákladní prostor za kabinou. Baterie má být k dispozici jako příslušenství pro majitele Cybertrucku, i když není uvedeno pro verzi s jedním motorem.

Další baterie má velikost bedny s nářadím a instaluje se na nákladní prostor za kabinou
Díky další baterii zvládne Cybertruck ujet vzdálenost až 756 km

Základní matematika nám říká, že rozdíl mezi 547 a 756 km je zlepšení o více než 200 km. Stejný nárůst vidíme i u vrcholného modelu tri-motorového Cyberbeastu. Pro informaci, jeho dojezd se zvyšuje z 514 na 724 km.

A kde je slibovaných 500 mil (804 km)?

I s rozšířením dojezdu nemůže výrobní verze Cybertrucku splnit slib 500 mil (804 km), který dal Elon Musk v roce 2019. Je třeba však poznamenat, že dosud nemáme úplné informace o všech verzích Cybertrucku. Verze s jedním motorem nebude k dispozici až do roku 2025, a stále nám chybí mnoho statistik o tomto modelu. Základní verze nabízí dojezd 402 km, ale verze s dlouhým dojezdem a jedním motorem by se jistě mohla objevit mezi tím.

Mezitím by měla produkce Cybertrucku příští rok stoupnout pro kupce s dvojitým motorem a tri-motorem. Včerejší událost v továrně Tesly v Texasu zdůraznila funkce Cybertrucku a vyvrcholila dodáním prvních 10 pickupů. Verze s dvojitým motorem a pohonem všech kol (AWD) je momentálně „vstupní“ volbou a nabízí 600 koní za počáteční cenu 69 990 dolarů (1 560 000 korun). Tri-motorový Cyberbeast má 845 koní a zrychluje z 0-100 km/h za 2,6 sekundy. Nicméně za takový výkon si zaplatíte 99 990 dolarů (2 228 000 korun).

Zdroje: motor1, TowPoint