Champs-Élysées se promění v obrovské piknikové místo

Akce na slavném pařížském bulváru Champs-Élysées je přístupná všem, ale pouze 4 000 lidí získá přístup na obří piknik

Akce na slavném pařížském bulváru Champs-Élysées je přístupná všem, ale pouze 4 000 lidí získá přístup na obří piknik.

Jde o jednu z nejznámějších a taky nejrušnějších ulic na světě. Nyní se Champs-Élysées chystá přivítat nadšené návštěvníky zcela jedinečné akce.

Piknik pro 4 000 osob

V neděli 26. května se pařížská třída promění v obrovské piknikové místo, které pojme maximálně 4 000 obyvatel francouzské metropole i turistů.

Akce, kterou vymyslel výbor Champs-Élysées ve spolupráci s LG Electronics France, poskytne šťastným návštěvníkům možnost shromáždit se kolem obřího tradičního červenobílého kostkovaného piknikového koberce.

Je pravděpodobné, že piknik by mohla uznat Guinnessova kniha rekordů
Champs-Élysées pořádá na konci května největší piknik v historii

Každý účastník dostane zdarma piknikový koš, který mu až po okraj naplní řada restauratérů ze známých restaurací na třídě.

Má to však malý háček – vstupenky na akci se budou udělovat prostřednictvím hlasovacího systému. To znamená, že ne každý se na tento velký piknik dostane.

Jak by měl obří piknik na Champs-Élysées probíhat?

Piknikové místo bez aut, které povede od Vítězného oblouku až ke křižovatce s Avenue George V na druhém konci Champs-Élysées, bude k nepoznání od obvyklé podoby rušné, dopravou přeplněné ulice.

Silnice se promění v devět oddělených zón, v nichž mají být k dispozici různé francouzské pochoutky a živé venkovní hry.

Obrovský koberec

Piknikový koberec dlouhý 216 metrů, který se rozprostře od ulice Arsène Houssaye až po Avenue George V, se má stát zajímavou podívanou.

Na každý jednotlivý čtverec obrovské červenobíle kostkované deky se vejde až šest lidí. Organizátoři je považují za „šťastné epikurejce“.

Hosté, kteří budou mít to štěstí a získají místo prostřednictvím hlasování, se mohou zúčastnit jednoho ze dvou posezení. A to buď ve 12.00, nebo ve 14.00 hodin.

Je pravděpodobné, že piknik by mohla uznat Guinnessova kniha rekordů, protože se odehraje na ploše 4 212 metrů čtverečních. To by z něj mělo činit pravděpodobně největší piknik, jaký se kdy konal.

Jak se přihlásit na piknik?

Piknik je vzácnou příležitostí vidět proměnu slavné třídy. V minulosti se na silnici dočasně konalo velké kino, ale toto je první akce založená na jídle, která se zde uskuteční.

Vzhledem k tomu, že v nabídce je pouhých 4 000 vstupenek, mnoho nadšených gurmánů si ji bohužel nechá ujít. Pokud se chcete přihlásit, pospěšte si.

Případní zájemci se musí o vstupenky přihlásit na oficiálních stránkách pařížské radnice. Registrace je otevřená všem, ale nezletilí musí být v doprovodu dospělé osoby.

Do hlasování se může přihlásit až šest osob z jedné rodiny nebo skupiny, které mají šanci na společný piknik. Všechny přihlášky se zařadí do slosování a ti šťastlivci, kteří získají místo na piknikové dece Parisienne, dostanou podrobnější informace během května.