Niesmann+Bischoff Arto – obytňák na bázi Fiatu

Společnost Niesmann+Bischoff rozšiřuje svou nabídku luxusních obytných vozů o třetí jméno. Jmenuje se Arto RV a vychází z Fiatu Ducato

Společnost Niesmann+Bischoff rozšiřuje svou nabídku luxusních obytných vozů o třetí jméno. Jmenuje se Arto RV a vychází z Fiatu Ducato. Jedná se o nejnovější produkt výrobce obytných vozů. A stejně jako u všech obytných vozů pocházející od německé značky, i u modelu Arto očekávejte luxusní pojetí života v dodávce a nejen to.

Niesmann+Bischoff Arto

Luxusní obytný vůz Niesmann+Bischoff Arto je k dispozici ve dvou různých délkách rozvoru a třech celkových délkách. Nejkratší je dlouhá 7 784 milimetrů. Možnosti konfigurace jsou široké, což kupujícímu umožňuje maximální flexibilitu. Verze s dlouhým rozvorem mají tři nápravy místo pouhých dvou, aby zvládly vyšší hmotnost.

Možnosti konfigurace jsou široké, což kupujícímu umožňuje maximální flexibilitu
Niesmann+Bischoff Arto je k dispozici ve dvou různých délkách

Protože Arto vychází z Fiatu Ducato, nemá dveře pro řidiče ani spolujezdce. Ačkoli je tato možnost k dispozici, Niesmann+Bischoff uvedl, že zákazníci je raději nemají kvůli lepší izolaci a lepší vzduchotechnice. Velká část exteriéru – který se mimochodem dodává v různých barevných kombinacích – je vyrobená z plastu vyztuženého skleněnými vlákny. Tento materiál je odolný proti poškrábání a je také lehký.

Výbava

Ti, kteří si chtějí svůj Arto nakonfigurovat, začnou se základním uspořádáním. To zahrnuje čtyři místa k sezení, plně vybavenou kuchyň, koupelnu s lázněmi, obývací část a ložnici s manželskou postelí. V zadní části je dokonce možnost garáže na kolečkách, do které se vejde motorový skútr. Také v interiéru je spousta možností, včetně dubového nábytku a zakázkového čalounění, které dodá vozu luxusní vzhled.

Také v interiéru je spousta možností, včetně dubového nábytku a zakázkového čalounění, které dodá vozu luxusní vzhled
Interiér Arta vypadá luxusně

Pro model Niesmann+Bischoff Arto je k dispozici mnoho sad výbavy. Avšak za zmínku stojí lithiová sada Energy Pack, která přidá na ceně 200 tisíc Kč a na váze 56 kg. Sady přinášejí velkou výhodu při dobrodružstvích mimo elektrickou síť, protože vám poskytnou dva solární moduly, tři baterie a nabíječku. Společnost tvrdí, že interval nabíjení je až devět dní.

Cena Arto

Společnost Niesmann+Bischoff zahájila prodej modelu Arto, jehož počáteční cena se pohybuje okolo 2 milionů korun. To je trochu vysoká vstupní cena, ale vzhledem k tomu, co tento relativně kompaktní obytný vůz může nabídnout, se jistě zařadí na příslovečný seznam nóbl obytných vozů, které si zaslouží vaši pozornost.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče