Hyundai Staria jako obytný vůz s výklopnou střechou

V obytné verzi futuristicky vyhlížejícího vozu Staria najdete matraci, ledničku a stůl, a to včetně kuchyňského dřezu.

Futuristicky vyhlížející model Hyundai Staria si přímo říkal o úpravu na obytný vůz. Společnost konečně vyhověla dobrodruhům a vyrobila tovární verzi dodávky pro korejský trh s výsuvnou střechou. Jmenuje se Staria Lounge Camper a nabídnou ji s kapacitou až jedenácti cestujících a v různých modifikacích.

Nejviditelnější změnou je elektricky ovládaná výsuvná střecha. Díky ní se na ni vejde matrace pro dvě osoby – která je součástí obytné verze. K dispozici je také výsuvná markýza se zabudovanými LED světly. Sedadla uvnitř kabiny lze také rozložit do roviny a získat tak více místa na spaní. Součástí je nádrž na vodu pro umyvadlo a vestavěná lednice, která je napájena z externího zdroje.

Staria nabízí více místa na spaní
Staria nabízí více místa na spaní

Staria Lounge Camper koupíte pouze v bílém nebo černém vnějším laku. Interiér je k dispozici v černé nebo hnědé barvě. Hyundai neuvedl, jaké motory nabídne verze Camper, ale standardní Staria má buď 3,5litrový benzinový šestiválec, nebo 2,2litrový turbodieselový čtyřválec.

Bohužel neočekáváme, že by se Staria dostala do USA v jakékoli podobě. Verze s obytným vozem se však v Koreji začne prodávat za cenu 900 000 korun, verze s nákladem bude stát kolem 1 300 000 korun. Kromě Mercedesu Weekender, který se zde v současnosti nabízí, je největší nadějí amerických outdoorových nadšenců na futuristicky vyhlížející tovární obytný vůz VW ID.Buzz, který se možná nakonec bude nabízet i na našich březích s výsuvnou střechou.

Staria na americkém trhu nebude
Staria na americkém trhu nebude

Zdroje: Car and Driver, Vapol