Haier Nahui HESS byl poprvé uveden do Česka

Do České republiky se podle plánu odeslala první várka zámořských produktů pro ukládání energie nové energetické značky Haier – Nahui New Energy. Začátkem listopadu 2022 bylo poprvé představeno řešení systému pro ukládání fotovoltaické energie Haier na vánočním setkání evropských trhů Haier.

Po prvním spuštění v České republice se mají postupně doručovat i následné objednávky z Německa, Itálie, Portugalska a dalších evropských zemí. Kromě toho se mají naplánovat objednávky ze Spojeného království, Francie, Španělska a Švýcarska. Dále i Švédska, Nizozemska, Belgie, Polska a dalších zemí.

Uvádí se, že se jedná o přizpůsobené nové řešení energetického scénáře pro uživatele. Ta interaguje s potřebami evropských uživatelů na elektrické scéně. Dále snižuje náklady na elektřinu v domácnostech, umožňuje rodinám užívat si pohodlí, bezpečí a svobody. Tu přináší čistá energie, a otevírá éru vlastní energie.

Vhled nové poptávky po energii v zámoří

V roce 2021 řekl generální tajemník OSN António Guterres během online dialogu na vysoké úrovni o energii, že obnovitelná energie je nezbytná pro budování udržitelné, prosperující a mírové budoucnosti.

Na začátku roku 2022 rusko-ukrajinská válka spustila prudký nárůst evropských cen energie a to až 1 – 7 krát. Což také dalo vzniknout strategii EU RePowerEU, aby dosáhla energie z EU. V roce 2022 se problém nedostatku energie v Evropě postupně dostal do popředí. Ceny elektřiny prudce vzrostly, dokonce i některé domácnosti nebyly schopny platit účty za energie. A energie se stala důležitým úzkým hrdlem pro sociální a ekonomický rozvoj Evropy a dokonce i pro životy lidí. Údaje ukazují, že Evropa potřebuje do roku 2030 nasadit asi 190 GW systémů pro ukládání energie a více než 400 GW fotovoltaických zdrojů. To znamená, že poptávka po fotovoltaických úložištích začala prudce růst.

V tomto kontextu se Nahui New Energy spoléhá na zámořské značky Haier Group, uspořádání obchodní sítě ve více než 160 zemích a regionech. Společnost má vybudovat globální nový řetězec energetického průmyslu a má aktivně podporovat globální strategické rozložení.

Ukládání energie v domácnostech a jejich řešení

Nahui New Energy má zároveň vhled do charakteristik zahraničních uživatelů domácností. Ti vykazují větší poptávku po skladování energie v domácnostech v chladné zimě. Nahui New Energy proto přizpůsobila řešení s více scénáři pro ukládání energie v domácnostech. Včetně inteligentního skladování energie, řešení integrace fotovoltaických úložišť, řešení pro ukládání fotovoltaiky a nabíjení tepla atd. Kromě toho Nahui vyvinula také průmyslové a komerční skladování energie a přenosná řešení pro ukládání energie. Od řešení monomerního úložiště energie, které řeší domácí scénu, až po schéma integrace fotovoltaiky a fotovoltaického úložiště pro domácnost. To zohledňuje dlouhodobou ekonomickou a energetickou hodnotu.

Kromě toho Nahui New Energy přizpůsobuje přenosné úložiště energie pro uživatele. To může být vybaveno různými nabíjecími rozhraními, jako je nabíjení auta, bezdrátové nabíjení, nabíjení USB atd. Ta plně vyhovuje energetickým potřebám uživatelů v různých scénářích, jako je cestování s vlastním řízením, kempování a nouzová záchrana.

Haier Nahui HESS byl poprvé uveden do Česka

Multi-integrované digitální energetické řešení

 Jakmile se produkty a řešení pro ukládání energie pro domácnost v listopadu 2022 uvedly na trh a vstoupily na evropský trh, rychle si získaly přízeň místních uživatelů v evropských zemích se třemi vlastnostmi. A to snadnou instalací, bezpečností produktů a vysoce kvalitními službami.

Bezpečnost je nejvyšší prioritou produktů pro ukládání a skladování energie pro domácnosti od společnosti Nahui New Energy. Ta přijímá tři pokročilá ochranná opatření v tomto odvětví, aby komplexně chránila bezpečnost domácích spotřebičů uživatelů. Pokud jde o pohodlí, používá se metoda složené instalace a instalační technik. Ta potřebuje k dosažení rychlé spotřeby energie pouze jednoduchou kombinaci. Pokud jde o služby, Nahui New Energy má vybavení globální sítí zvukových služeb Haier. Ta vytváří efektivní, pohodlný a vysoce kvalitní systém služeb, který umožňuje evropským uživatelům zažít prvotřídní poprodejní servis.

Kromě toho společnost Nahui New Energy realizovala digitální řízení celého procesu při návrhu tohoto řešení pro ukládání energie. Na jedné straně se to odráží v designu samotného produktu nabitého komunikačním modulem, takže uživatelé se mohou připojit k domácí WiFi. Proto, aby dosáhli telemetrie, dálkového nastavení a dálkového ovládání produktů pro skladování energie, tedy dálkového ovládání v reálném čase. Nabízí pohled na elektřinu, baterii, napětí a aktuální stav, inteligentní nastavení doby nabíjení a vybíjení podle špičkové a nízké hodnoty cen elektřiny. Funkce dálkového ovládání slouží i jako otevírání produktů prostřednictvím mobilních telefonů. 

Evropská energetická krize

,,Skladování energie bude hrát klíčovou roli při řešení evropské energetické krize.“ Předtím to řekl místopředseda Evropské komise Maroš Šefčović. Nahui New Energy tentokrát objevila v Evropě, přičemž se důsledně řídí globální strategií zelené energie společnosti Haier. A věří se, že také bude hrát větší „moc spolupráce mezi Čínou a Evropou“. A to při řešení evropského energetického dilematu a podpoře transformace a modernizace evropské chytré energie.

Haier Nahui New Energy se navíc také objeví na velkých evropských výstavách, jako je Key Energy v Itálii 21. až 23. března a InterSolar v Německu v červnu. Kde představí své nejnovější technologie, produkty a řešení, ale i značky nové generace více evropským uživatelům.

Zdroj: pv-magazine, TowPoint