Mercedes EQT Marco Polo je obytňák budoucnosti

Mercedes-Benz představuje dva koncepty Marco Polo pro přeměnu elektrické dodávky EQT na obytný vůz budoucnosti

Mercedes-Benz představuje dva koncepty Marco Polo pro přeměnu elektrické dodávky EQT na obytný vůz. Jeden z nich je kompletní přestavba a druhý má jednoduchý odnímatelný modul pro lidi, kteří chtějí jen strávit trochu času mimo domov.

Mercedes EQT Marco Polo

Stříbrná dodávka Mercedes EQT Marco Polo se může pochlubit přestavbou interiéru na obytný vůz. Souprava využívá jako výchozí bod připravovaný model EQT s dlouhým rozvorem a přidává výsuvný střešní panel. Po vysunutí tohoto dílu vznikne prostor pro cestující, kteří se mohou ve vozidle postavit.

Nahoře se nachází prostor na spaní o rozměrech 1,97 m krát 0,97 m a výhled do přírody zajišťují okna na zip
EQT Marco Polo

Nahoře se nachází prostor na spaní o rozměrech 1,97 m krát 0,97 m a výhled do přírody zajišťují okna na zip.

Výsuvná střecha má také solární panel. V zásuvce se nachází vyjímatelná baterie, kterou mohou cestující používat, místo aby vybíjeli akumulátor pohánějící motor. To by totiž mohlo snížit dojezd dodávky.

Výbava uvnitř vozu EQT

Ve spodní části EQT je rozkládací matrace o rozměrech 2 m krát 1,15 m. Lavice vytváří na jedné straně místo k sezení i při rozloženém lůžku. Pro zajištění soukromí se okna po stisknutí tlačítka zatemní.

Kuchyňský kout obsahuje dřez, indukční varnou desku a chladicí box
Interiér

Kuchyňský kout obsahuje dřez, indukční varnou desku a chladicí box. Pokud byste si raději připravovali jídlo venku, je v zásuvce umístěný odnímatelný plynový kempinkový vařič. Rozkládací stůl je elektricky výškově nastavitelný.

Sériová verze této dodávky se objeví v druhé polovině roku 2023.

Modrá verze EQT

Modrý model EQT má krátký rozvor a je předobrazem modulu Marco Polo. Má dvě části. Spací část je součástí standardní výbavy a kuchyňská linka je příplatkovou výbavou. Jednotlivé díly se připevňují k poutacím okům v zavazadlovém prostoru a jsou odnímatelné.

Modrý model EQT má krátký rozvor a je předobrazem modulu Marco Polo
Modrá verze EQT

Lůžková jednotka má rozkládací matraci o rozměrech 2 m krát 1,15 m. Po složení jsou zadní sedadla plně využitelná. Součástí balení jsou zatemňovací kryty oken, aby cestující mohli spát v soukromí.

Kuchyňská jednotka je doplněná nádrží na vodu o objemu 12 l, chladničkou o objemu 15 l a plynovým kempinkovým vařičem. K dispozici jsou také dvě židle a stůl, které lze namontovat uvnitř nebo vně dodávky.

Uvedení na trh a cena

Podle společnosti Mercedes má být model Marco Polo k dispozici „v blízké budoucnosti“.

Pohonnou jednotku Mercedesu EQT tvoří elektromotor o výkonu 121 koní (90 kilowattů) a točivém momentu 245 Nm. Dodávka se dodává s baterií o kapacitě 45 kWh. Model má být brzy uvedený na evropský trh za zaváděcí cenu téměř 1,2 mil. korun.

Zdroje: motor1, Top-Vozíky