Force Citiline SUV má místo až pro 10 cestujících

Nový Citiline od Force je technicky vzato novinkou pro rok 2023, ale v podstatě se jedná o Trax Cruiser s jinou maskou

Force Motors se sídlem v Pune je indická automobilka, která vznikla v roce 1958 jako Bajaj Tempo Motors a v roce 2005 přešla na současný název. Specializuje se na užitkové vozy, ale prodává také modely pro lidi, jako je Trax Cruiser a Gurkha. Nový model Citiline od Force je technicky vzato novinkou pro rok 2023, ale v podstatě se jedná o Trax Cruiser s jinou maskou a všemi sedadly směřujícími dopředu, nikoliv s bočními lavicemi jako u 13místného Traxu Cruiser.

Desetimístný Citiline

Skříňový vůz má „jen“ 10 sedadel a pyšní se krabicovitým designem připomínajícím Mercedes třídy G, zejména bočním profilem. Když už je řeč o Mercedesu, pod kapotou se nachází vznětový motor vypůjčený od německé luxusní značky. Jedná se o čtyřválcovou jednotku o objemu 2,6 litru s výkonem 90 koní při 3 200 otáčkách za minutu a točivým momentem 250 Nm od 1 400 otáček za minutu. Spolupracuje s pětistupňovou manuální převodovkou. Stejně jako model G má podvozek s žebřinovým rámem.

Citiline se neoznačuje jako SUV, ale spíše jako MUV (Multi-Utility Vehicle), který stírá hranici mezi SUV a dodávkou
Citiline má místo až pro 10 osob

Citiline se neoznačuje jako SUV, ale spíše jako MUV (Multi-Utility Vehicle), který stírá hranici mezi SUV a dodávkou. Vpředu používá dvojité zavěšení v kombinaci s listovými pružinami vzadu, kde jsou bubnové brzdy. Force Motors instaluje na velké vozidlo 15″ kola s pneumatikami 215/75, když uvážíme, že se vozidlo pro přepravu osob táhne na délku 5120 mm a na šířku 1818 mm. Má masivní rozvor 3050 mm a je vysoký 2027 mm.

Interiér je tak trochu „Old-school“

Design interiéru Citiline se sice zasekl v devadesátých letech nebo dokonce v desetiletí před nimi, ale díky čtyřem řadám sedadel je mimořádně prostorný. Přístup do třetí a čtvrté řady je usnadněný zvednutím sedadel druhé řady, zatímco výdechy na střeše zajišťují v horkých dnech v Indii potřebnou klimatizaci. Kromě klimatizace je výbava spíše omezená. Jsou však zde elektricky ovládaná okna a centrální zamykání spolu se sklopnou čtvrtou řadou pro větší kapacitu nákladu.

Cena nového modelu Citiline

Pokud vás zajímá cena, Force Citiline 2023 s neobvyklým uspořádáním 2+3+2+3 se prodává od něco málo přes 19 000 dolarů. Tedy za 409 000 korun podle aktuálního kurzu. Ačkoli je to šokující cenová dostupnost, mějte na paměti, že se jedná o holý vůz bez rádia a reproduktorů. Má však alespoň ABS a EBD.

Zdroje: motor1, TowPoint