Renault Hippie Caviar Motel pro dobrodruhy

Nový model společnosti Renault s názvem Hippie Caviar Motel ukazuje, jak by mohl vypadat udržitelný obytný vůz s nulovými emisemi

Nový model společnosti Renault s názvem Hippie Caviar Motel, postavený kolem Kangoo E-Tech Electric, ukazuje, jak by mohl vypadat udržitelný obytný vůz s nulovými emisemi.

Jak hlavní proud automobilového průmyslu přechází na plně elektrickou energii, trh s obytnými vozy ho následuje. Seznamte se s Renault Hippie Caviar Motel, novým předváděcím vozem založeným na modelu Kangoo. Model je navržený tak, aby předvedl, jak by mohl vypadat ekologicky šetrný elektromobil. Jeho veřejná premiéra poprvé proběhne na výstavě IAA Transportation v Hannoveru příští měsíc.

Renault Hippie Caviar Motel

Renault již odhalil koncept obytného vozu odvozený od Trafic pod přezdívkou Hippie Caviar Hotel (HCH). Tato nová verze vznikla z konceptu vozu Kangoo E-Tech Electric. Jeho platforma je sdílená s Mercedesem Citan a Renault je vybavená 45kWh baterií, která poskytuje dojezd 284 km.

Toto číslo je nižší než požadovaný dojezd 299 km standardního Kangoo E-Tech Electric. Pravděpodobně kvůli přidané hmotnosti vnitřního nábytku a střešního nosiče HCH. Přesto lze za 30 minut přidat dalších 170 km, přičemž HCH posílá na přední kola 121 koní.

Renault uvnitř tvrdí, že karavan nabízí „komfort a vybavení 5* hotelu“ a při konstrukci kabiny využívá řadu udržitelných materiálů. Podlaha je například vyrobená z korku a recyklovaných pneumatik.

Renault uvnitř tvrdí, že karavan nabízí „komfort a vybavení 5* hotelu“ a při konstrukci kabiny využívá řadu udržitelných materiálů
Renault Hippie Caviar Motel

Jinde Renault nainstaloval četné úložné prostory určené k umístění kempingového vybavení a sportovního vybavení. Do panoramatické skleněné střechy je integrovaný účelový nosič lyží. O spaní se stará skládací lavice, kterou lze přestavět na jednolůžko.

Pro modely HCH Renault nebyly podrobně popsané žádné výrobní plány. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o druhý předváděcí vůz, který má mít odznak, mohla by společnost s ohledem na to měřit zájem veřejnosti. Pokud se dostane do showroomů, HCH by se připojil k Volkswagen ID. Buzz v sektoru čistě elektrických obytných vozů. To povede k podstatnému nárůstu ceny oproti počáteční ceně Kangoo E-Tech Electric 968 tisíc korun.

Zdroje: autoexpress, Top Nosiče