Volkswagen ID.7 – elektrický sedan určený pro USA

Kupující na trzích mimo USA mohou přijít do prodejny VW a odjet v libovolném počtu EV. Brzy se však v USA objeví elektrický sedan ID.7 sedan

Kupující na trzích mimo USA mohou přijít do prodejny Volkswagenu a odjet v libovolném počtu elektromobilů od hatchbacku ID.3 až po tříprostorové SUV ID.6. Ve Státech takové štěstí nemají – jedinou volbou je kompaktní model ID.4, přičemž dodávka ID.Buzz je na cestě. Již brzy se však v Americe objeví třetí člen rodiny ID, a to elektrický sedan ID.7 sedan.

Volkswagen ID.7

Volkswagen ID.7 se připojí k americké nabídce VW a svou maskovanou premiéru si odbude tento týden na veletrhu CES v Las Vegas. Je to poprvé, co VW oficiálně odhalil označení ID.7. A přestože je finální sériová karoserie zahalená v takzvané „digitální kamufláži“, její velikost a rozsah by měly pomoci osvětlit, jak přesně by měl ID.7 vypadat, až dorazí na trh.

Model ID.7 využívá stejnou modulární platformu MEB (Modular Electric Drive Matrix). Tuto platformu najdeme v celé řadě elektromobilů koncernu VW, ale není to kompaktní vůz jako ID.4.

Volkswagen ID.7 se připojí k americké nabídce VW a svou maskovanou premiéru si odbude tento týden na veletrhu CES v Las Vegas
Zakamuflážovaný VW ID.7

ID.7 má rozvor 296,92 cm a do celkové délky se protáhne na 494 cm. To znamená, že tento elektromobil je o něco málo přes tři centimetry delší než Arteon. VW díky této délce navíc slibuje prostorný a luxusní interiér.

„S novým modelem ID.7 rozšiřujeme naši nabídku elektrických modelů do vyšších segmentů,“ řekl generální ředitel Thomas Schafer. „Sedan nabídne špičkové technologie a kvalitu.“

Interiér v ID.7

V rámci snahy VW o modernizaci technologií v interiéru slibuje ID.7 nový 38cm dotykový displej. Dále nabízí podsvícené dotykové posuvníky, head-up displej s rozšířenou realitou a dokonce i digitálně ovládané výdechy vzduchu. Tyto výdech automaticky upravují teplotu ve voze podle toho, jak je venku horko nebo zima. V ID.7 má být k dispozici také hlasové ovládání „Hello Volkswagen“ pro ovládání základních funkcí.

Barevná kamufláž

Úžasná „digitální kamufláž“, která pokrývá exteriér modelu ID.7, bohužel není pro kupující k dispozici, i když je zajímavá. Je to vlastně barva, respektive nejméně 40 vrstev. Zhruba 22 oblastí na vozidle je pod vrchní vrstvou laku elektrifikováno (pomocí elektroluminiscence), což vytváří jedinečnou světelnou show.

Pokud si chcete udělat lepší představu o tom, jak by měl finální produkt vypadat, podívejte se na koncept ID.Aero z roku 2022
Barvená kamufláž zakrývá většinu designových prvků ID.7

Tato kamufláž však stále zakrývá většinu finálních designových prvků ID.7. Pokud si chcete udělat lepší představu o tom, jak by měl finální produkt vypadat, podívejte se na koncept ID.Aero z roku 2022. Tento koncept by měl poskytnout přesnou představu o tom, jak by měl ID.7 vypadat, až se začne prodávat.

Tajemný ID.7

Prozatím stále nejsou známé informace jako velikost baterie a výkon, stejně jako cena. Nicméně VW uvádí, že ID.7 by měl mít dojezd kolem 700 km ve velkorysém evropském cyklu WLTP. V USA by měl být tento dojezd samozřejmě nižší, protože se používá stupnice EPA. VW začne model ID.7 prodávat v Číně a Evropě, stejně jako v Severní Americe.

Zdroje: motor1, Vapol