Modely Citroën se v budoucnu rozšíří na více segmentů

Šéf strategie francouzské automobilky Citroën Laurence Hansen říká, že se zákazníci zaměřují na to, co v autě potřebují. Proto se budoucí modely zaměří na více segmentů

Šéf strategie francouzské automobilky Citroën Laurence Hansen říká, že zákazníci se zaměřují na to, co v autě potřebují. Proto se modely Citroen v budoucnu zaměří na více segmentů.

Citroën má i nadále zpochybňovat současnou kategorizaci vozů, aby zajistil, že zůstane „odolný vůči budoucnosti“. I když to podle jeho strategického šéfa znamená riskovat.

Nedávné novinky

Francouzská firma, která je součástí impéria Stellantis, nedávno uvedla na trh Citroën C4 X, který spojuje prvky fastbacku, sedanu a SUV. Navazuje na podobný Citroën C5 X a Citroën C4, hatchback ve stylu SUV, spolu s elektrickou čtyřkolkou Ami.

Zatímco SUV nadále dominují žebříčkům prodejů. Šéf strategie Citroënu Laurence Hansen věří, že zákazníci se stále více zaměřují na funkce, které auto potřebuje, než aby sledovalo konkrétní trend.

„Rádi se díváme na problémy, pokládáme je jiným způsobem a navrhujeme řešení,“ řekl Hansen. „Neuděláme to na všech našich tradičních vozech, ale v každém segmentu se vyskytne návrh, který se má mírně lišit od našich konkurentů. A to v rámci toho, jak vidíme mobilitu – protože naši zákazníci jsou zcela odlišní.“

Hansen řekl, že zákazníci Citroënu mají tendenci být rodinnými zákazníky, kteří hledají srovnatelně cenově dostupná řešení. Dále řekl, že „jsou náchylní používat elektřinu více než ostatní, protože jim záleží na planetě“.

Nové modely segmentu C

Hansen řekl, že s C4, C4 X a C5 X má nyní Citroën celou řadu modelů segmentu C a dodal: „V segmentu B potřebujeme elektrický návrh. To znamená, že obnovíme C3 a C3 Aircross, které mají být samozřejmě elektrické.“

Hansen ale řekl, že Citroën nezamýšlí nutně vyrábět auta, která vyhovují tradičním kategoriím. „Lidé se nejdřív dívají na velikost,“ řekl Hansen. „Mohli byste být tradiční a říct „chci malé, střední nebo velké auto“, ale můžete také říct „potřebuji pohodlí, prostor a BEV“. Co pak?

Podle Hansena má Citroën celou řadu modelů segmentu C jako C4, C4 X a C5 X
Citroën C4

„Lidé si auto kupují, protože se jim líbí styl. Obvykle, když přijdete na značku, přijdete kvůli stylu a možná i velikosti, ale můžete vidět mnoho kompromisů.

„Pokud zůstaneme u současné kategorizace vozidel, určitě nejsme připraveni na budoucnost. Co je například cross SUV? Odpovědí může být mnoho, takže skutečnou otázkou je, co zákazník chce, pokud jde o USP a funkce? Pak si můžeme něco představit.“

Hansen dodal, že přístup odráží dědictví firmy jako „značky, která zpochybňuje normu“, a dodal: „Když zpochybňujete normu, někdy dosáhnete úspěchu a někdy neuspějete.“

Věc přístupu

Navzdory riziku neúspěchu Hansen řekl, že přístup je klíčový pro to, aby Citroën vynikl proti svým konkurentům. Řekl: „Udělali jsme Ami a nikdo jiný by na Ami nevsadil. A ukázalo se, že má velký úspěch.

„Když se podíváte na portfolio Stellantis, občas potřebujete příbuzného, ​​který myslí tak trochu jako blázen a dokáže myslet na různé věci. Podívejte se na koncepční vůz CV 20. Kdo jiný než Citroën mohl tuto otázku položit? Máme co říct: navrhli jsme řešení a rádi to děláme, protože to je kreativita a kreativita je v DNA Citroënu.“

Citroën po uvedení modelu Ami sklidil veliký úspěch
Citroën Ami

Hansen řekl, že budoucí modely Citroën se mají i nadále zaměřovat na komfortní prvky značky a předvádět pohodu, smíšenou s „nádechem humoru, špetkou fantazie“.

Zdroje: autocar, Top Vozíky