Amarok VW uveze více než jednu tunu

Bohatou škálu motorů vyvinutých pro nový Amarok tvoří čtyři turbodiesely TDI a jeden turbodmychadlem přeplňovaný benzínový motor TSI.

Nový Amarok je o 96 mm delší a také jeho rozvor vzrostl o 173 mm. Díky čemuž disponuje větším využitelným prostorem. Hlavně v místě druhé řady sedadel dvojité kabiny. Delší rozvor zároveň znamená, že tvůrci zkrátili převisy karoserie. Zvětšili také brodivost a to z předchozích 500 mm na 800 mm.

Displej inženýři osadili na výšku a je dominantou interiéru. Pro ovládání infotainmentu vlastní úhlopříčku s 10 nebo 12 palců, dle výbavy. Kombinací fyzických tlačítek, otočných ovladačů a dotykových displejů můžete ovládat jednotlivé funkce vozidla. Pohodlí během jízdy si řidič a spolujezdec užijí v ergonomicky tvarovaných sedadlech.

Volkswagen Amarok třetí generace uveze až 1,16 tuny. Rozhýbe je i vidlicový šestiválec.

Nákladná plocha u verze s jednoduchou kabinou má délku 2305 mm a šířku 1224 mm, díky čemuž lze naložit dvě europalety za sebou. Roletový kryt pro zakrytí nákladového prostoru můžete ovládat elektricky. Užitečné zatížení se zvýšilo na 1,16 tuny. Cestovatele potěší, že povolené statické zatížení střechy je 350 kg.

Amarok a jeho výkon

Amarok VW

Základním pohonným agregátem pro většinu trhů bude 2,0 TDI s výkonem 125 kW (170 k) se šestistupňovou manuální převodovkou a zapínatelným pohonem všech kol.

Novinkou bude motor V6 3,0 TDI se 177 kW nebo 184 kW v závislosti pole trhu, na kterém bude prodáván. Desetistupňová automatická převodovka a stálý pohon 4MOTION je standardem pro tuto verzi.

Amarok bude prodáván i s benzinovým agregátem v podobě turbodmychadlem přeplňovaného čtyřválce 2,3 TSI o výkonu 222 kW, který je nejvýkonnějším motorem v nabídce. Dosavadní 8 stupňovou automatickou převodovku předchůdce nahrazuje 10 stupňová s elektronickým ovládáním.

Volkswagen Amarok je pick-up, který od roku 2009 vyrábí Volkswagen Nutzfahrzeuge (VWN). Modelová linie Amarok sestává z kabiny single cab nebo double cab. V kombinaci se zadním náhonem nebo pohonem všech kol 4motion. Přičemž ho pohánějí naftové motory Turbocharged Direct Injection (TDI). Amarok považujeme za konkurenta pick-upů Toyota Hilux, Nissan Navara či Mitsubishi L200.

V roce 2005 Volkswagen Nutzfahrzeuge oznámilo svůj záměr postavit Robust Pick-Up a rodinu off-řadových vozidel. V roce 2007 populární automobilová webstránka WorldCarFans.com publikovala první fotografie zachycené RoAnSa Carspy Photography. Na nichž zachycují hybrid konceptu Volkswagenu Robust Pick-Up s karoserií Toyoty Hilux a rámem vyvinutým Volkswagenem. V březnu 2008 známý automobilový špionážní fotograf Hans Lehmann zachytil první fotografie Robust Pick-Upu s karoserií, kterou vyvinul Volkswagen a kterou navrhl Walter de Silva. Během listopadu 2010 získal Amarok 4 hvězdičky od Euro NCAP za standardní nárazovou proceduru 2010/2011. V únoru 2011 získal Amarok 5 hvězdiček od ANCAP – Australasian New Car Assessment Program. V roce 2016 proběhl facelift. Zmodernizovali interier a vůz byl nově osadili pouze motory 3.0 TDI V6 o výkonu 120, 150, 165 a později 190kw.

Zdroje: autobild.pluska, Vapol