BMW představí elektrickou platformu Neue Klasse

Německá automobilka BMW oznámila, že v roce 2025 představí svou novou architekturu akumulátorového elektrického vozidla „Neue Klasse“ (BEV). A to s novou řadou 3 společnosti.

Generální ředitel BMW Oliver Zipse v rozhovoru s novináři v rámci výdělků společnosti za první čtvrtletí nejen potvrdil, že architektura společnosti Neue Klasse (New Class) se má představit v roce 2025. Ale také odhalila, že bude základem nové řady BMW electric 3. – Sériové modely.

„Svým zaměřením na elektrické, digitální a kruhové Neue Klasse představuje kvantový skok v technologii,“ řekl Zipse a dodal, že „poprvé také přijde s naší novou generací hnacího ústrojí Gen6 – s větším výkonem, novou buněčnou chemií a s novými buněčnými formáty.“

,,Neue Klasse výrazně posílí prodej plně elektrických vozidel.“

Architektura Neue Klasse

Architektura Neue Klasse je již nějakou dobu slibována, přičemž několik fám nebo zpráv za tu dobu vždy skončí mylně.

Automobilový Průmysl, Bmw, Auto, Zblízka, Kapuce
BMW

Například během hovoru o výdělcích Zipse odpověděl reportérovi, který zopakoval dříve oznámené přesvědčení, že Neue Klasse se má použít pro několik variant pohonu.

Podle Zipse tomu tak ale nikdy nebylo a Neue Klasse byla vždy pouze architekturou bateriového elektromobilu (BEV).

Oznámením, že architektura Neue Klasse má debutovat na budoucích elektrických modelech řady 3, Zipse také umlčel veškeré fámy. A to, že architektura se má použít na dřívějších vozidlech, jako je i4.

Zipse také objasnil, že architektura Neue Klasse se má „zaměřit hlavně na střední segment automobilů našeho produktového portfolia“. A že nepůjde o jedinou architekturu pokrývající vše „od nižšího segmentu až po luxusní segment“.

„A v tom okamžiku se trh rozvine do velikosti, kdy je rozumné mít v této architektuře pouze jedno hnací ústrojí. Neue Klasse tedy má mít pouze jeden pohon, je to pouze BEV. A myslím, že je to od okamžiku přesně ten správný čas to udělat.“

BMW představí a také přeorientuje svůj dodavatelský a výrobní řetězec tak, aby se soustředil „na využití surovin takovým způsobem, aby se mohly po použití vrácet zpět do materiálové smyčky,“ řekl Zipse. „Neue Klasse pro to nastaví nová měřítka: 50 % surovin použitých k její výrobě bude recyklovatelných.“

Zdroj: thedriven, Vapol