Fotovoltaické vodní čerpadlo ze Španělska

Španělský startup Acrosun vyvinul nové fotovoltaické vodní čerpadlo

Španělský startup Acrosun vyvinul nové fotovoltaické vodní čerpadlo, které může fungovat ve stejnosměrném i střídavém režimu. Může pracovat pro přímé zavlažování ve spolupráci s vodní nádrží.

Španělský startup Acrosun nedávno představil nový solární systém čerpání vody. Ten je založený na technologii sledování maximálního výkonu (MPPT). Vodní čerpadlo Benelus může pracovat pro přímé zavlažování i se zásobníkem vody.

Fotovoltaické vodní čerpadlo

„S kontrolou plnění nádrže dosahujeme maximální účinnosti, protože ji můžeme plnit během hodin slunečního záření. A to bez ohledu na průtok a výkon systému,“ řekl mluvčí společnosti pro magazín pv. „Výkonová elektronika a motor se zabudovaly do tělesa čerpadla, aby se usnadnila jeho instalace.“

Speciální funkce „StopFlow“ znamená, že čerpadlo může přestat pracovat dříve, než studna vyschne. Výrobce tvrdí, že to pomáhá zachovat studnu a samotné čerpadlo. Systém může pracovat v režimu DC a AC a má být k dispozici ve třech různých verzích.

„Tato tři řešení se dají použít pro širokou škálu instalací,“ řekl mluvčí. „Náš koncept vyžaduje nižší počet čerpacích jednotek a umožňuje značné úspory.“

Produkt značky Belenus

Belenus 3H.140MW-10 váží 17,5 kg a měří 110 cm. Lze jej umístit do hloubky až 150 metrů a má krytí IP69. Jeho jmenovitý výkon je 3 kW a provozní stejnosměrné napětí se pohybuje mezi 60 V a 380 V. Dokáže dosáhnout proudu až 10 A a jeho motor může dosáhnout 3 600 otáček za minutu (ot/min).

Belenus 2.5H.70M-16 má výkon 2,8 kW a dokáže dosáhnout proudu až 10 A s rozsahem stejnosměrného napětí od 60 V do 380 V. Váží 16 kg a měří 96 cm.

Čerpadlo Belenus 2H.90M-10 sdílí stejné vlastnosti jako ostatní dvě zařízení. Váží 16,5 kg, měří 100 cm a má výkon 2,4 kW.

Společnost se sídlem v Seville prodává svá zařízení převážně ve Španělsku. Nedávno však rozšířila své prodejní aktivity v Latinské Americe a na dalších mezinárodních trzích.

„Naše solární čerpadla stojí mezi 21 000 Kč a 23 500 Kč a patří mezi nejkonkurenceschopnější na trhu,“ uvedl mluvčí.

Zdroje: pv-magazine, Top Vozíky