Mercedes-Benz GLC Coupe je konečně tady!

Zbývající části maskování jsou konečně pryč a Mercedes-Benz GLC Coupe 2024 je tady. Je o něco větší než jeho předchůdce a má nový interiér

Zbývající části maskování jsou konečně pryč a Mercedes-Benz GLC Coupe 2024 je tady. Stále o něco větší než jeho předchůdce, evoluční stylistické změny zvenčí skrývají zcela nový interiér, který nabízí velký středový dotykový displej orientovaný na výšku a všechny druhy standardní výbavy.

Mercedes-Benz GLC Coupe

Většina novinek na modelu GLC Coupe se zveřejnila již v loňském roce při debutu standardní třídy GLC. V rámci osvěžení exteriéru patří mezi hlavní prvky modernizovaná spodní maska se štíhlejšími světlomety vpředu a štíhlejší zadní světla s přepracovanou zadní maskou.

V rámci osvěžení exteriéru patří mezi hlavní prvky modernizovaná spodní maska se štíhlejšími světlomety vpředu a štíhlejší zadní světla s přepracovanou zadní maskou
Mercedes-Benz GLC Coupe 2024 má modernizovanou masku

Uvnitř se kokpit pyšní dramatickou proměnou díky 12,3″ displeji řidiče umístěnému ve stylu plovoucí krajiny a 11,9″ středovému dotykovému displeji orientovanému na výšku uprostřed. O pohon nového GLC Coupe se stará stejný přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru, který se používá ve standardním GLC. Je vybavený 48V mild-hybridním systémem, jenž poskytuje výkon 255 koní a točivý moment 295 Nm.

Standardní paket AMG Line

Některé rozdíly stojí za zmínku. Při uvedení na trh nabízí Mercedes jako jediné GLC Coupe model 300 4Matic se standardním paketem AMG Line. To znamená, že všechna kupé dostanou šikovnou mřížku s hvězdou AMG a jezdí na 19″ kolech. 20″ kola jsou na přání.

Upravený tvar snižuje součinitel odporu vzduchu na 0,27 a interiér je standardně vybavený prvky AMG Line, jako je kůží obšitá palubní deska s širokou škálou dřevěných dýh na obložení. Standardem je také panoramatické střešní okno a v oddělení techniky zahrnuje paket AMG Line vyhřívaná sedadla po celém obvodu, prostorový zvuk Burmeister 3D, bezdrátové nabíjení telefonu a nejnovější systém MBUX.

Prostorné GLC Coupe

Prostorově je situace od zadního B-sloupku samozřejmě zcela odlišná. Za zadními sedadly je k dispozici méně nákladového prostoru, než u standardního GLC. Avšak o něco více než u loňského GLC Coupe. Po sklopení druhé řady sedadel se objeví více prostoru, což je rovněž zlepšení oproti odcházejícímu modelu.

Kromě běžné sady senzorů a výstražných systémů zahrnuje Mercedes také 360stupňovou kameru Surround View pro manévrování v těsné blízkosti
Interiér nabízí velký středový dotykový displej orientovaný na výšku

Když už srovnáváme nové se starým, tak je GLC Coupe 2024 o 3 cm delší a o 0,63 cm vyšší než jeho předchůdce. Na šířku je nové kupé o 2,5 cm širší vzadu a o 0,5 cm širší vpředu.

Pokročilé asistenční systémy

V novém GLC Coupe najdete spoustu pokročilých asistenčních systémů. Kromě běžné sady senzorů a výstražných systémů zahrnuje Mercedes také 360stupňovou kameru Surround View pro manévrování v těsné blízkosti. Mezi funkce kamery patří „průhledná kapota“, která efektivně zobrazuje terén přímo před vozidlem. V kombinaci se standardním režimem pro jízdu v terénu, který zahrnuje i kontrolu klesání do kopce, umožňuje řidiči pečlivě manévrovat s rozmáchlým SUV v obtížném terénu.

Ceny a spuštění prodeje zatím neznáme

Mercedes není připravený hovořit o cenách modelu GLC Coupe 2024. Ani nevíme, kdy přesně se dostane do prodejen. Snad „později v roce 2023“. Modely AMG jsme viděli testovat na veřejnosti, takže očekávejte žhavější varianty možná ještě letos. Anebo někdy v první polovině roku 2024.

Zdroje: motor1, TowPoint