Isuzu D-Max je připravený bojovat s dalšími vozy

Isuzu D-Max je nákladní automobil střední třídy, který konkuruje modelům Toyota Hilux, Nissan Navara a podobným pick-upům

Isuzu D-Max je nákladní automobil střední třídy, který konkuruje modelům Toyota Hilux, Nissan Navara a podobným pick-upům v Asii, Evropě, Africe, Jižní Americe a Oceánii. Před zahájením prodeje 12. října měla v Thajsku premiéru aktualizovaná verze, včetně vrcholného modelu V-Cross 4×4.

Isuzu D-Max

Aktualizovaný Isuzu D-Max se vyznačuje mohutnou vybouleninou na kapotě a přepracovanou mřížkou chladiče s vyšším umístěním. Spodní část masky má nyní v rozích vzduchové clony. Světla pro denní svícení se nacházejí v horní části světlometů. Zadní část vozu se vyznačuje novými zadními světly, která mají třístupňový tvar písmene L. Spoiler na horní části zadních dveří je větší.

Aktualizovaný D-Maz se vyznačuje mohutnou vybouleninou na kapotě a přepracovanou mřížkou chladiče s vyšším umístěním
Aktualizovaný model Isuzu má přepracovanou mřížku chladiče

Upravená kabina Isuzu získala dva fyzické knoflíky pro ladění a ovládání hlasitosti 9,0palcového informačního a zábavního systému. Obrazovka přístrojové desky se zvětšila na 7,0 palců. Obložení kolem přístrojové desky a dveřních panelů má to, co Isuzu nazývá „miura skládaný vzor“. Sedadla v první a druhé řadě dostanou přístup k portu USB-C.

D-Max má také vylepšené bezpečnostní technologie. Nová stereofonní kamera dokáže rozpoznat chodce nebo nebezpečí na silnici a automaticky před nimi zabrzdit. Vyhřívaný kryt zabraňuje zamlžování objektivu při nízkých teplotách. Pro vozy s manuální převodovkou je k dispozici adaptivní tempomat.

Sedadla v první a druhé řadě dostanou přístup k portu USB-C
Interiér Isuzu D-Max

Stávající verze modelu D-Max pochází z roku 2019. Tehdy šlo o první novou verzi vozu po osmi letech.

Pod kapotou

Nejvyšší verze D-Max V-Cross má turbodieselový řadový šestiválec o objemu 3,0 litru, který dosahuje výkonu 188 koní (140 kW) a točivého momentu 450 newtonmetrů. Kupující si mohou vybrat šestistupňovou manuální nebo šestistupňovou automatickou převodovku. Vůz získal nový režim pro jízdu v těžkém terénu, který upravuje brzdné schopnosti a ovládání motoru při jízdě v terénu.

Nižší výbavy jsou k dispozici s turbodieselovým čtyřválcem 1,9 litru o výkonu 148 koní (110 kW) a 258 Nm. Nabízí se také šestistupňová manuální nebo šestistupňová automatická převodovka.

Oblíbený v Thajsku

V Thajsku je dvoudveřový D-Max základním modelem se základní cenou odpovídající 17 560 dolarů (405 000 korun). Cena dvoudveřového modelu v nejvyšší výbavě V-Cross odpovídá 24 777 dolarů (575 000 korun). Nejdražší výbavou je čtyřdveřový V-Cross s automatickou převodovkou za 33 967 dolarů (785 000 korun).

V roce 2022 prodala společnost Isuzu celosvětově přibližně 340 000 exemplářů modelu D-Max. Obzvláště oblíbený byl v Thajsku, kde se loni tohoto vozu prodalo 180 000 kusů.

Zdroje: motor1, Vapol