Mercedes GLC 2023 ukazuje nový design

Mercedes ukazuje design nové generace modelu GLC, který bude mít světovou premiéru 1. června na internetu a očekává se, že přijde na trh ještě letos.

  • Nová generace Mercedes-Benz třídy GLC z roku 2023 se světu představí 1. června 2022 online.
  • Nové kompaktní luxusní SUV vypadá podobně jako současný model, ale obsahuje nové prvky.
  • Základní model GLC300 sdílí svůj 2,0 litrový řadový čtyřválec s turbodmychadlem o výkonu 255 koní se sedanem třídy C.

Mercedes oznamuje, že nová generace třídy GLC bude mít světovou premiéru online ve středu 1. června v 11 hodin dopoledne našeho času. Digitální odhalení vysílají na online platformě společnosti „me media“ a na sociálních kanálech Mercedesu včetně YouTube a Twitteru.

Sourozenec sedanu Mercedesu třídy C v provedení SUV se brzy dočká nového designu a toto jsou první oficiální fotografie nového kompaktního luxusního crossoveru třídy GLC z roku 2023. Tento prototyp, který spatřili při zimním testování, stále ještě trochu maskují. Můžeme jasně vidět jeho celkové tvary a proporce a Mercedes odhalil některé specifikace o tomto novém modelu generace X254, který by měl dorazit do USA ještě letos.

Mercedes GLC
Mercedes GLC

Nový model Mercedes GLC

Nový model se zdá být o něco větší než dříve. Má širší postoj a boubelatější zadní blatníky. Pětipaprsková kola na tomto prototypu mají zajímavý trojúhelníkový design. Štíhlé přední a zadní světlomety vypadají podobně jako u sedanu třídy C. Mercedes zatím nezveřejnil fotografie interiéru. Uvádí, že bude mít nový volant, nejnovější software infotainmentu MBUX a velké obrazovky včetně 12,3palcového digitálního panelu přístrojů a 11,9palcové centrální obrazovky infotainmentu.

Předpokládáme, že základní model se bude opět jmenovat Mercedes GLC300. Bude sdílet přeplňovaný řadový čtyřválec o objemu 2,0 litru a 48voltový hybridní systém sedanu C300. Tato kombinace bude produkovat 255 koní a 295 N.m točivého momentu. Pohon všech kol 4Matic bude pravděpodobně volitelný. Standardem bude pohon zadních kol, protože nové GLC opět sdílí platformu s třídou C. Výkonnější varianty AMG následují a mohou využívat stejné hybridní čtyřválcové pohonné jednotky, jaké se očekávají u modelů C43 a C63 AMG, přičemž u druhého jmenovaného se očekává výkon přes 500 koní.

Další informace očekávejte po online odhalení nového modelu Mercedes GLC, který by se měl v USA objevit koncem roku.

Zdroje: Car and Driver, TowPoint