Acura TLX Type S PMC Edition vypadá hrozivě

Acura TLX Type S PMC Edition má jistou příbuznost s odcházejícím vozem NSX. Objevuje se nová možnost lakování exteriéru Gotham Gray

Acura TLX Type S PMC Edition už má jistou příbuznost s odcházejícím supersportovním vozem NSX. Nyní se tato příbuznost rozšiřuje do temnějších míst. Máme na mysli novou možnost lakování exteriéru nazvanou Gotham Gray, matný lak vypůjčený z modelu NSX, který podle společnosti Acura dodává modelu TLX „ještě zlověstnější vzhled“. Na silnicích však mnoho těchto zlověstných modelů neuvidíte. Plánuje se totiž výroba pouhých 50 exemplářů.

Acura TLX ve speciální edici

Tento konkrétní model TLX nabízí více než jen speciální odstín šedé. Model TLX Type S PMC Edition Gotham Gray přidává do paketu spoustu černých ozdobných prvků, včetně klik dveří, bočních prahů, spoileru na hraně, předního bradového spoileru, zadního difuzoru a koncovek výfuku.

Model TLX Type S PMC Edition Gotham Gray přidává do paketu spoustu černých ozdobných prvků, včetně klik dveří, bočních prahů, spoileru na hraně, předního bradového spoileru, zadního difuzoru a koncovek výfuku
Acura TLX Type S PMC Edition má spoustu nových ozdobných prvků

Šedý sedan dostane také speciální 20″ kola s paprsky ve tvaru Y inspirovaná modelem NSX, která jsou oděná do černé barvy.

Interiér se speciálními prvky

Uvnitř jsou další speciální prvky, počínaje obložením z uhlíkových vláken v řádně sportovním červenočerném koženém interiéru. Kontrastní prošívání (červené nebo černé) dále ozvláštňuje interiér. A kdybyste náhodou zapomněli, čím jezdíte, na rohožích se nachází označení Type S.

Na středové konzole je také speciální štítek, který identifikuje konkrétní výrobní číslo Gotham Gray v sérii 50 kusů.

Specifikace modelu TLX Type S PMC Edition

Jinak je zbytek vozu standardní edicí TLX Type S PMC Edition, což je v rodině TLX poněkud nestandardní. Vůz je ručně montovaný ve výrobním centru Performance Manufacturing Center společnosti Acura v Ohiu. Tedy na stejném místě, kde technici vyrábějí model NSX.

Kontrastní prošívání (červené nebo černé) dále ozvláštňuje interiér
Uvnitř se nachází červenočerný kožený interiér s obložením z uhlíkových vláken

I další edice PMC Edition sdílejí barvy NSX, včetně modré Long Beach Blue, červené Curva Red a bílé 130R. Pod kapotou je 3,0litrový přeplňovaný šestiválec o výkonu 355 koní a točivém momentu 354 Nm. Výkon se přenáší na všechna čtyři kola prostřednictvím desetistupňové automatické převodovky. Jedná se o stejnou pohonnou jednotku, která se používá ve všech modelech TLX Type S.

Cena sportovního sedanu

Pokud si chcete pořídit jeden z těchto 50 sportovních sedanů v barvě Gotham Gray, Acura uvádí, že se k vybraným prodejcům dostanou na jaře. Připravte se však na to, že oproti typu S zaplatíte vyšší příplatek. Cena modelu TLX Type S PMC Edition Gotham Gray začíná na 66 995 dolarech (1 523 000 korun). A to včetně poplatků za dopravu a manipulaci.

Zdroje: motor1, Vapol