Fenici to znovu zkouší s AB Racing na Carrera Cup Italia

Třetí se třemi vítězstvími v poháru Michelin v loňském roce. V roce 2022 bude jezdec z Lazia čelit druhé sezóně v italské vlajkové lodi za volantem nejnovější generace 911 GT3 Cup, kterou řídí Porsche Centers v Římě: „Fenici je spokojený s tímto novým začátkem, který je stále více stimulující. Cílem je zůstat protagonisty. “

Debut na Porsche

Francesco Maria Fenici je připravený na svou druhou sezónu v Porsche Carrera Cup Italy. Po skvělém debutu v roce 2021, se jezdec narozený v Rieti, vrací k italskému vozu jedné značky, za volantem nového 911 GT3 Cup týmu AB Racing. Tj. Porsche Centers of Rome. Nejnovější evoluce kultovního německého GT, založená na modelu 992, se poprvé objeví v sérii pořádané Porsche Italy.

To je skvělá zpráva pro nositele standardu FF Motorsport. Ten je po prvních závodech na Caymanu a „skoku“ na „extrémnější“ a profesionálnější 911 GT3 Cup opět povolán k debutu na Porsche nejnovější generace 2021.

Motosport a vítězství

Fenici, narozený v roce 1989, debutoval v motorismu v roce 2019. V následující sezóně vyhrál titul GT4 v Porsche Sports Cup Suisse 2020 a vyhrál 9 vítězství v 10 závodech. Poté příjezd do Carrera Cup Itálie, kde si v debutovém roce připsal 3 vítězství. Jedno ve Vallelungě a dvě ve Franciacortě v kategorii Michelin Cup a skončil na třetím místě průběžného pořadí.

Carrera Cup Italia, Fenici to znovu zkouší s AB Racing

Fenici prohlásil: „Letos bude vůz pro každého trochu nový a musíme být dobří v tom, abychom na něm pracovali co nejlépe od prvního testu. Nemůžu čekat! Jsem šťastný z tohoto nového začátku a z toho, že mohu potvrdit závazky s týmem. 2022 je moje čtvrtá sezóna v motorsportu a zároveň čtvrtá s novým Porsche! Začneme znovu od nuly. Rok 2022 bude těžší, protože o titul je ještě více uchazečů a vše bude složitější, protože tentokrát nepoužijeme ABS na brzdový systém. Ještě nevím, o kolik se laťka ve skutečnosti zvedne, ale v tomto smyslu se to stane další výzvou, která nás přiměje angažovat se s cílem potvrdit sami sebe jako protagonisty“ .

Sezóna Carrera Cup

Sezóna Carrera Cup Italia oficiálně začíná společným testovacím dnem naplánovaným na 13. dubna v Monze. Série se koná v šesti závodech. Každý se dvěma závody po 28 minutách + 1 kolo. Od 7. do 8. května v Imole a skončí 9. října v Monze. Poté, co se dotkne také Misana, Mugella a Vallelungy. Domácí kolo pro Fenici v polovině září, a Franciacorta, kde se závody konají v rámci Porsche Festivalu v Porsche Experience Center.

Zdroj: it.motosport.com, Vapol.cz