Mazda CX-5 se v nové generaci objeví s hybridním motorem

V loňském roce se Mazda CX-5 jen v USA prodala v počtu 153 808 kus. Značka nyní oficiálně potvrdila novou generaci s hybridní, pohonem

V loňském roce se model CX-5 jen v USA prodal v počtu 153 808 kusů, což je zdaleka nejprodávanější model značky Mazda v Severní Americe vůbec. A to navzdory tomu, že kompaktní crossover se mezi námi pohybuje již od roku 2017. Automobilka nyní oficiálně potvrdila novou generaci (již třetí), která dorazí s hybridní pohonnou jednotkou přímo od společnosti Mazda.

Oznámení společnost provedla hezky v tichosti v dokumentu souvisejícím s finančními výsledky společnosti za fiskální rok 2024.

Informace o Mazdě CX-5 třetí generace

Jedinou další informací, kterou Mazda sdílela, je, že model třetí generace bude využívat hybridní pohonnou jednotku vyvinutou ve vlastní režii. Japonská značka se zdržela zmínky o tom, zda půjde o samonabíjecí hybrid nebo s možností připojení do zásuvky.

Japonská značka se zdržela zmínky o tom, zda půjde o samonabíjecí hybrid nebo s možností připojení do zásuvky
Mazda CX-5 se na trhu objevila v roce 2017

Stojí za zmínku, že společnost u některých modelů využívá hybridní know-how Toyoty. V Číně je k dispozici model CX-50 s elektrifikovanými kousky Toyoty RAV4. Ve stejném dokumentu Mazda uvádí, že hybridní CX-50 se plánuje pro další trhy v druhé polovině roku 2024.

Koexistence modelů CX-5 a CX-50

Od chvíle, kdy se v roce 2022 objevila CX-50, se někteří ptali, zda půjde model CX-5 do starého železa. Jak se ukázalo, oba modely mají pokojně koexistovat. To dává smysl vzhledem k tomu, že CX-5 byla v loňském roce v Severní Americe téměř třiapůlkrát oblíbenější než CX-50.

Přesto si nejde nevšimnout, jak začíná být v nabídce SUV společnosti Zoom-Zoom plno. Do portfolia přibyly modely CX-70 a CX-90 na nové platformě s pohonem zadních kol a většími řadovými šestiválci.

Přestože je v dokumentu zmíněna atraktivní elektrická Mazda6, začne se prodávat pouze v Číně, kde se objeví i jako plug-in hybrid.

Plány automobilky do budoucna

Co automobilka plánuje do budoucna? V prvé řadě slibuje, že její první elektromobil na speciální platformě se objeví na trhu v roce 2027. Následovat by mělo „plnohodnotné uvedení elektromobilů na trh“ v letech 2028 až 2030.