BMW M4 CS přináší více výkonu, rychlosti a méně hmotnosti

Přichází nové BMW M4 CS, vměstnané mezi Competition a CSL a přináší do domu M více výkonu, nižší hmotnost a velkou rychlost

Už to trvalo celkem dlouho, avšak nyní je čekání konečně u konce. Přichází nové BMW M4 CS, vměstnané mezi Competition a CSL a přináší do domu M více výkonu, nižší hmotnost a velkou rychlost.

O výkonu nového modelu M4 CS

Pokud znáte model M3 CS, nic z toho vás nepřekvapí. Dvoudveřová verze dostala stejný výkon 543 koní jako její dvakrát přeplňovaný řadový šestiválec. Maximální točivý moment činí 479 N.m a přenáší se prostřednictvím systému pohonu všech kol BMW M xDrive.

Jedinou převodovkou je osmistupňový automat Steptronic a na 100 km/h se rozjede za 3,2 sekundy. Maximální rychlost je omezená na 302 km/h – což se vyrovná M3 CS na všech frontách.

Snížená hmotnost

Snížila se i hmotnost. BMW uvádí, že oproti M4 Competition se snížila o 20 kg díky použití plastů vyztužených uhlíkovými vlákny na mnoha panelech karoserie, jako je například kapota, přední splitter a zadní difuzor.

BMW uvádí, že oproti M4 Competition se snížila o 20 kg díky použití plastů vyztužených uhlíkovými vlákny na mnoha panelech karoserie, jako je například kapota, přední splitter a zadní difuzor
Kupé BMW M4 CS je lehčí, ale dražší než jeho předchůdce

Není to jen zvenčí – středová konzola, pádla řazení a různé části obložení interiéru využívají lehký materiál. Standardně dodávaná sedadla z M karbonu jsou lehčí a BMW dokonce snížilo hmotnost výfukového systému o 3,6 kilogramů.

Rychlé kupé

V kombinaci s naladěním podvozku a odpružení, které je specifické pro CS, je výsledkem rychlé kupé. Na okruhu v Nürburgringu není rychlejší než CSL, ale je mu neuvěřitelně blízko. BMW naměřilo oficiální čas 7 minut 21,99 sekundy – přibližně o 1,5 sekundy pomalejší než rozhodně tvrdší CSL.

Aby BMW pomohlo kupujícím dostat z CS na závodní trati maximum, nabízí jako bezplatnou volitelnou výbavu buď okruhové, nebo „ultra-track“ pneumatiky. Ty se montují na odstupňovanou sadu M kol z lehkých slitin nabízených v černé nebo zlaté barvě, která měří 19 palců vpředu a 20 palců vzadu.

Interiér CS

K dalším prvkům CS patří výrazný černý interiér s červeným obložením, vyvedený v kůži a Alcantaře. Barvy exteriéru jsou při uvedení na trh omezené na modrou Riviera nebo zelenou Frozen Isle of Man. Tyto barvy kontrastují s odhalenými karbonovými vlákny a žlutými světly v předních světlometech.

K dalším prvkům CS patří výrazný černý interiér s červeným obložením, vyvedený v kůži a Alcantaře
Černý interiér modelu M4 CS

Značku CS najdete na sedadlech, středové konzole a prazích dveří, nemluvě o odznacích CS na kufru a mřížce chladiče. Velká ledvinová mřížka chladiče – nyní bez rámu kvůli úspoře hmotnosti – dostala červené lemování, které jí pomáhá vyniknout oproti standardní M4.

Cena jde nahoru

Zatímco hmotnost se snížila, cena rozhodně ne. Po započtení příplatku 1 175 dolarů za místo určení začíná cena BMW M4 CS na 124 675 dolarech (2 907 000 korun). To je o 35 200 dolarů (820 000 korun) více než u M4 Competition xDrive. Výroba začíná v červenci a prvních dodávek se dočkáme ještě v letošním roce.