Nová vlaková trať spojí přímořská města Marbellu a Malagu

Některá z oblíbených španělských přímořských měst a vesnic brzy propojí nová vlaková trať. Projekt počítá se spojením měst Malaga a Marbella

Některá z nejoblíbenějších španělských přímořských měst a vesnic brzy propojí nová vlaková trať. Projekt v hodnotě 2,5 miliardy eur počítá s prodloužením trasy z Malagy do Fuengiroly podél pobřeží Costa del Sol.

S nápadem na nový železniční systém přišla skupina inženýrů, železničních odborníků a pravidelných cestujících. Prodloužení usnadní poznávání větší části sluncem zalitého pobřeží Costa del Sol, které si oblíbili turisté.

Plánovaná nová železniční trať podél pobřeží Costa del Sol

Železniční odborníci představili podrobný plán, jak rozšířit španělskou železniční síť a propojit Malagu a Marbellu přes panoramatické údolí Guadalhorce. Cílem skupiny je omezit dobu jízdy mezi pobřežními letovisky na maximálně 45-50 minut.

Železniční odborníci představili podrobný plán, jak rozšířit španělskou železniční síť a propojit Malagu a Marbellu přes panoramatické údolí Guadalhorce
Španělská Malaga se díky nové vlakově trati spojí s Marbellou

V současné době cestující využívají k cestě spíše služby sdílené jízdy. Nový systém by také umožnil snadný přístup k nemocnici a autobusovému nádraží na pobřeží Costa del Sol.

Návrh několika různých tras

Skupina železničních odborníků navrhla několik různých variant trasy. Trať by mohla projíždět vnitrozemím a pobřežními destinacemi, včetně Mijas, Alhaurin de la Torre, Coin a Alhaurin el Grande, a také by se mohla prodloužit za Marbellu do San Pedro Alcantara.

Tyto zastávky na trase by se mohly stát příjemnými celodenními výlety z okolních měst.

Oblíbená turistická letoviska

Mijas Costa je 12 kilometrů dlouhý pás pláží a turistických letovisek včetně oblíbené La Cala de Mijas, bývalé rybářské vesnice.

Mijas Pueblo leží 10 km daleko na svazích pohoří Sierra del Mijas ve výšce 400 m n. m. a je to vesnice s bělostnými domky s květinami.

Alhaurin el Grande se také vyznačuje tradiční bílou architekturou, ale ve větším měřítku. Městský kostel Nuestra Señora de la Encarnación uchovává zbytky gotických žebrových kleneb ze starobylého hradu na stejném místě.

Nachází se zde také 120 let starý olivový mlýn, který nabízí ochutnávky.

Nová vlaková trať by mohla vyřešit problémy s bydlením

Nová trať by nepřinesla prospěch jen turistům. „Železniční trať pomáhá strukturovat provincii z hlediska počtu obyvatel,“ řekl strojvedoucí vlaku Pablo Marín místnímu zpravodajskému webu Sur v angličtině.

„Řeší problémy s bydlením, protože ve vnitrozemí je levněji, a podporuje sociální integraci lidí, kteří žijí v odlehlých oblastech.“