Limuzína a pohřební vůz od Coleman Milne

SUV Mach-E nyní dostává dva poměrně nečekané deriváty, neboť britská společnost Coleman Milne pracuje na přestavbě limuzíny a pohřebního vozu

Slovo „Mustang“ je synonymem pro sportovní vozy od roku 1965, kdy Ford představil první generaci. Modrý ovál na konci roku 2019 zvedl nejedno obočí, když představil elektrické SUV Mach-E, které rovněž nese jméno tohoto vozu. Tato užitkovější verze nyní dostává dva poměrně nečekané deriváty, neboť britská společnost Coleman Milne pracuje na přestavbě limuzíny a pohřebního vozu.

Nová limuzína a pohřební vůz od Coleman Milne

Obě se spoléhají na 75,7kWh akumulátor s využitelnou kapacitou 68 kWh a měly by ujet až 322 km na jedno nabití. To je ve skutečnosti o dost méně než oficiální hodnota WLTP 440 km, i když se to dalo očekávat. Limuzína a pohřební vůz jsou těžší než standardní SUV. Vzhledem k tomu, jak se tato vozidla začnou využívat, by pokles dojezdu neměl být velkým problémem, protože pohřební vozy a limuzíny obvykle jezdí na krátké vzdálenosti.

Limuzína a pohřební vůz jsou těžší než standardní SUV
Pohřební vůz Ford Mustang Mach-E Hearse

Šestidveřová limuzína měří na délku 6 279 mm a je o 114 mm vyšší než standardní model Mustang Mach-E. Mezi prvky výbavy na přání patří plnohodnotná skla pro ochranu soukromí, dělicí stěna pro řidiče z perspexu a možnost snížit skleněná okna prostředních dveří. Je dostatečně velký, aby mohl přepravovat až sedm cestujících včetně řidiče samotného.

Šestidveřová limuzína měří na délku 6 279 mm a je o 114 mm vyšší než standardní model Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E Limo

Pohřební vůz má tři plnohodnotná sedadla pro spolujezdce a je zkonstruovaný s rovnou palubou po celé délce. Má také obrovskou prosklenou střechu a dostatek místa pro osobní dary. Za příplatek může být vybavený elektricky ovládanými zvedacími dveřmi, výsuvnou podlážkou, osvětlenými nápisy a posuvnou palubou plné velikosti.

Model Duo

Duo, které je součástí řady Etive společnosti Coleman Milne, je zkonstruované v konfiguraci s levostranným i pravostranným řízením. V následujících měsících projde testováním na silnici, kde ujede téměř 65 000 kilometrů. Společnost vyrábí pohřební vozy již více než 60 let. Nabízí také ceremoniální vozidla na bázi Tesla Model S (alias Wisper Hearse) a plug-in hybridní Mercedes třídy E.

Zdroje: motor1, Vapol