SUV Polestar 4 poprvé spatřen

Koncem loňského roku společnost Polestar potvrdila, že uvede na trh své nové elektrické SUV Polestar 4, které má již následovat po Polestar 2 a především po prémiovém velkém SUV Polestar 3. Nyní se již zdá, že vývojová verze elektrického SUV Polestar 4 se poprvé spatřila v Číně. A to podle zpráv od CNC.

Typické světlomety Thor

Skvrnitý model byl tak po celém voze pokryt černým obalem spolu s typickými světlomety Thor, které tak prozrazovaly, že jde buď o vozidlo Polestar a nebo o vozidlo Volvo.

Polestar 4 skvrnitá přední strana
Polestar 4

Polestar 4 se zdá o něco menší SUV než jeho předchůdce Polestar 3, který se tak představil v říjnu. Velikostně je to ale dost podobné proporcím jako u velmi oblíbené Tesly Model Y.

Pokrok ve vývoji SUV Polestar 4

Při oznámení v říjnu 2022 se generální ředitel Thomas Ingenlath tak podělil o pokrok ve vývoji vozidla Polestar 4. A to:

Vývoj elektrického SUV Polestar 4 je již na dobré cestě, a velmi dobře tak pokročil,“ 

Když to tedy rozpracoval s očekávaným oficiálním spuštěním v roce 2023, řekl:

„Uvedeme toto auto na trh a neříkám, že pojedeme a představíme se vám s designem auta. To bude bezmála začátek startu, který zahrnuje především velké milníky, kterých dosáhneme již v roce 2023.“

Milníky v roce 2023 od společnosti Polestar

Elektrické SUV Polestar 4 se postavil na platformě PMA od společnosti Polestar, která se tak inspirovala architekturou SEA Geely. Geely je tak mateřskou společností různých značek.

The Polestar 3. Zdroj: Polestar
Polestar 3

Pod Geely Holding Group existuje již několik automobilových společností. A to včetně Volvo, Polestar, Lynk & Co, Radar, Zeekr. Ale i dalších, jako např. LEVC, Proton, Geometry, Lotus, Livan, Farizon a samotné Geely. 

V posledních dnech společnost Polestar také oznámila aktualizovanou verzi již plně elektrické obnovy Polestar 2, která přinese bezmála větší výkon, ale především větší dojezd.

Zdroj: thedriven, Vapol