Volvo a aktualizace softwaru

Automobilka Volvo aktualizuje své vozy. Mezi nimi modely S60, XC60 a V60.

Volvo zavádí svůj program bezplatných aktualizací. Dále švédská automobilka tyto aktualizace rozšiřuje a pracuje na jejich dalším vývoji. Celý program v současné době zahrnuje téměř 200 000 vozů této značky ve 34 zemích světa.

Více zákazníků Volvo nyní může využívat výhod softwarových aktualizací OTA (zkratka over-the-air). Vlastník Geely, výrobce vozů, přinesl možnost aktualizace OTA do nejnovějších modelů Volvo XC90, S60 a V60 po zavedení této technologie do svých elektrických vozidel.

V důsledku toho budou všechny modely řady Volvo od modelového roku 2023 disponovat funkcí OTA. Společnost říká, že aktualizace OTA nyní mohou dosáhnout více než 190 000 vozů ve 34 zemích z celého světa. Mezi nové trhy, které od tohoto týdne dostanou vylepšení vzdáleného softwaru, patří země jako Indie, Tchaj-wan a i Nový Zéland.

Volvo a nové aktualizace

Nejnovější aktualizace Volvo zahrnuje různá vylepšení informačního a zábavního systému. Změny zahrnují upgrade na operační systém Android 11 pro sadu infotainmentu. Dále spolu s nimi přichází nové kategorie aplikací do obchodu s aplikacemi Google Play. Možnost streamování videa se přidá později v letošním roce.

O nejnovější aktualizaci se tvrdí, že činí plně elektrická auta a plug-in hybridy Volvo efektivnější. Zejména pomocí lépe kalibrovaných časovačů klimatizace vozidla a nabíjení. Řidiči obdrží častější aktualizace procenta nabití, kdykoliv se auto připojí k napájecí síti.

Každý vůz získá aktualizace OTA

Volvo mimo jiné oznámilo, že jeho informační a zábavní systém, který se vyvíjí ve spolupráci s americkou společností Google, se nyní nabízí na všech jeho nových modelech.

Hlavní produktový ředitel společnosti Volvo Cars Henrik Green o vylepšené nabídce OTA řekl: „Tím, že všechny modely Volvo mohou přijímat aktualizace prostřednictvím bezdrátového připojení, činíme důležitý pokrok směrem k naší ambici vylepšovat vozy našich zákazníků každý den.“

„Toto je významný milník. Nyní aktualizujeme vozy všech modelů na většině našich trhů ve světě. Dále přinášíme výhody neustálých aktualizací na dálku stále většímu počtu zákazníků.“

Zdroje: autocar, Vapol