Ferrari Roma oslavuje 30. výročí značky v Číně

Ferrari slaví v Číně 30. výročí svého působení. Nyní italská značka slaví 30. výročí výroby speciálního modelu Roma pro Čínu.

Ferrari slaví v Číně 30. výročí svého působení. Za tři desetiletí se italská značka rozšířila na 21 prodejců po celé zemi, což je dlouhá cesta od roku 1992, kdy se v Pekingu objednalo první Ferrari. To také znamenalo vstup Ferrari do Čínské lidové republiky a nyní italská značka slaví 30. výročí výroby speciálního modelu Roma pro Čínu.

Ferrari Roma

Jednorázové Ferrari Roma výrobci navrhli v rámci Tailor Made, což je program automobilky pro individualizaci a personalizaci. Vznikl ve spolupráci s významným čínským designérem Jiang Qiong’erem, který se inspiroval tradiční čínskou estetikou a řemeslným uměním.

Jednorázové Ferrari Roma výrobci navrhli v rámci Tailor Made, což je program automobilky pro individualizaci a personalizaci
Výroční model Ferrari Roma

Qiong’er je známá svou tvorbou, která vychází z jemnosti, krásy a dědictví čínské kultury. Spojila koncepty a odborné znalosti, aby dosáhla syntézy filozofie italského designu a chinoiserie Chic.

Specifikace speciálního modelu Roma

Jedinečný model Ferrari Roma se vyznačuje kontrastními barvami, které poutají pozornost: Sanusilver Matte a Rosso Magma Glossy. Druhá jmenovaná vzdává hold tradiční čínské karmínové červené. Pruhy táhnoucí se podél karoserie a celým interiérem jsou mezitím inspirované charakteristickými prvky z klasického nábytku dynastie Ming.

Speciální edice Roma je rovněž vybavená prahy z uhlíkových vláken s věnováním Tailor Made, schránkou na klíče lakovanou červeně a zlatě tečkovaným lakem Boluo (starobylá čínská technika známá svou jedinečnou strukturovanou povrchovou úpravou) a zlatým věnovacím štítkem s vyrytými nefritovými čínskými znaky pro „30“.

Pruhy táhnoucí se podél karoserie a celým interiérem jsou mezitím inspirované charakteristickými prvky z klasického nábytku dynastie Ming
Ferrari Roma

Ve starověké čínské kultuře symbolizuje zlato bohatství a štěstí, zatímco nefrit znamená čistotu a jemnost. Obojí je synonymem dobrých přání a úcty.

Lifestylový balíček

Model Roma se dodává s lifestylovým balíčkem navrženým samotným Qiong’erem, který obsahuje následující: sadu čtyř aroma difuzérů (jeden pro každé roční období, vyrobený z ebenu a křišťálu), sadu čajového náčiní lakovanou červeným a zlatým lakem Boluo, ebenovou krabičku na doutníky, popelník na doutníky z inkoustu, čajovou soupravu vyrobenou pomocí bambusového tkalcovského řemesla, papírového draka Xuan, kašmírové deky a čínskou šachovou soupravu z achátu a kůže. Tyto předměty se nachází v přihrádce na rukavice, loketní opěrce a kufru.

Zdroje: motor1, TowPoint