Lexus RZ bude vypadat takto a je elektrický!

Nový Lexus RZ

Lexus RZ, který se objeví na jaře, je prvním pokusem značky o výrobu elektromobilu od úplného základu. Lexus jako výrobní divize luxusních automobilů patří do koncernu Toyoty. A nyní se chystá představit zbrusu nový model.

Když stisknete tlačítko ‘start’ a chopíte se pečlivě tvarovaného volantu, okamžitě pochopíte jedinečný charakter prvního elektromobilu značky Lexus. Vydejte se do ulic a ihned si zamilujete bleskové lineární zrychlování a sebejisté zdolávání zatáček.

Takto, dámy a pánové, bude vypadat nové elektrické SUV Lexus RZ. Až nám ho v příštích měsících odhalí. Není to špatné, že?

Alespoň ne na poměry SUV. Zářezy na bocích již ne-nárazníku mu dodávají trochu ostrosti a v celém designu je spousta zajímavých záhybů, které pomáhají vyniknout z vypouklého davu. Doufejme, že nebude před uvedením do prodeje zmatený.

Po uvedení na trh bude RZ prvním elektromobilem se značkou Lexus, který vyrobili s ohledem na elektrickou energii. Jistě si vzpomínáte, že UX300e byl postaven na architektuře původně určené pro spalovací motory.

Tentokrát bude RX stát na platformě e-TNGA od Toyoty, což znamená, že se jedná o sourozence chystaného modelu bZ4X a Subaru Solterra.

Nový Lexus RZ
Nový Lexus RZ

Technické speficikace nového modelu Lexus

Model s pohonem předních kol disponuje výkonem 201 koní a rychlostí 0-100 km/h za 8,4 s, zatímco varianty s pohonem všech kol a dvěma motory mají výkon 214 koní a zkracují sprint o 0,7 s. Vůz s pohonem předních kol bude mít dojezd 280 km.

Mezitím se pro nový Lexus připravuje 150kW nabíjení, což znamená dobití 80 % paliva za pouhých 30 minut. Minulé modely disponovaly lithium-iontovou baterie pro UX 300e. Ta zajišťovala dojezd přes 400km. Uvidíme co nám nabídne zbrusu nový model.

Je pravděpodobné, že čísla Lexusu budou ve všech ohledech téměř identická, takový je moderní svět sdílených podvozků. Vítejte v budoucnosti: užijte si svůj skateboard s bodykitem.

Co si o tom myslíte? Těšíte se?

Zdroje: TopGear, TowPoint