Honda ZR-V se přiřítí ještě letos

Automobilka Honda přichází s novým SUV, které se jmenuje ZR-V. Pro japonský trh se představil loni v létě a v Evropě by se měl prodávat letos

Do nabídky SUV značky Honda přichází nový model, který se jmenuje ZR-V. Pro japonský trh se představil v létě 2022 a v Evropě by se měl začít prodávat před koncem roku 2023 s cenami začínajícími kolem 807 000 korun.

SUV Honda ZR-V

Zcela nový model Honda ZR-V se zařadí do zdánlivě přeplněné nabídky SUV Honda střední třídy vedle modelů HR-V, CR-V a sériové verze elektrického SUV e:Ny1. Má konkurovat v segmentu SUV segmentu C a soupeřit s vozy jako Toyota RAV4, Nissan Qashqai a Kia Sportage. Příchod modelu ZR-V vytvoří prostor pro novou, větší Hondu CR-V, která má rovněž přijít v roce 2023 s cílem lépe konkurovat větším modelům SUV, jako jsou Kia Sorento a Škoda Kodiaq.

Má konkurovat v segmentu SUV segmentu C a soupeřit s vozy jako Toyota RAV4, Nissan Qashqai a Kia Sportage
Model ZR-V má konkurovat v segmentu SUV

O model ZR-V se původně mluvilo v rámci předpremiéry připravovaného modelu e:Ny1, který má být plně elektrickým vozem. Na rozdíl od tohoto vozu však má hybridní pohonná jednotka v modelu ZR-V představovat maximální míru elektrifikace, přičemž Honda věří, že hybridní pohon má stále svou roli při snižování emisí CO2 a pomáhá zákazníkům přejít na bezemisní jízdu.

2 možnosti pohonu

Model ZR-V má dvě možnosti pohonu. Jednou z nich je stejná sestava benzinového motoru o objemu 2,0 litru a čtyřválci, kterou jsme viděli v novém modelu Civic s výkonem 181 koní a točivým momentem 315 Nm. Druhým je benzinový čtyřválec o objemu 1,5 litru. Oba motory jsou spojené s převodovkami CVT, ačkoli e:HEV dostane dvoumotorový hybridní systém, který Honda nazývá „e-CVT“.

Většina vozů Honda ZR-V pravděpodobně dostane pohon předních kol. Nicméně Honda nabízí také verze obou pohonných jednotek s pohonem všech kol. Tyto verze podle firmy umožní „zákazníkům jezdit na zasněžených silnicích s větším klidem, protože dosahují vynikajících výkonů při zatáčení a stoupání“.

Exteriér ZR-V

Exteriér modelu ZR-V není tak odvážný jako u plně elektrické Hondy e v retrostylu. Svým designem má blíže k novému Civicu. Elegantní přední světlomety a zakřivené zadní světlomety jsou podobné těm na populárním hatchbacku Honda. Přední mřížka se odklání od současného stylu japonské firmy. Pro zvýraznění postoje ZR-V jsou zde široké podběhy kol, stejně jako dvojité koncovky výfuku a zadní střešní spoiler.

Interiér SUV

V interiéru se nachází 10,2″ digitální displej s číselníkem Honda spolu s devítipalcovou dotykovou obrazovkou na přístrojové desce. Kabina působí spíše minimalistickým dojmem s jedinou linií, která se táhne horizontálně napříč palubní deskou a zahrnuje výdechy ventilace.

V interiéru se nachází 10,2" digitální displej s číselníkem Honda spolu s devítipalcovou dotykovou obrazovkou na přístrojové desce
Uvnitř se nachází 10,2″ digitální displej

Honda uvádí, že je k dispozici řada uživatelsky přívětivých odkládacích prostor. Dále uvádí, že vysoko položená středová konzola odděluje přední sedadla a vytváří tak osobní prostor pro řidiče a spolujezdce.

Vzhledem k tomu, že ZR-V se velikostně zařadí mezi modely HR-V a CR-V, můžeme očekávat, že i ceny vozu se zařadí mezi oba modely se startovací cenovkou kolem 30 000 liber (807 000 korun).

Zdroje: autoexpress, TowPoint