Volkswagen Virtus – sedan se proměnil ve čtyřdveřový kabriolet

Brazilský Volkswagen sundal z modelu VW Virtus střechu, kterou 30 inženýrů během šesti týdnů proměnilo v kabriolet

Od brazilské společnosti Volkswagen, která nám dala podivný crossover s označením T-Roc se skládací látkovou střechou, přichází zcela otevřený sedan-kabriolet. Brazilský Volkswagen sundal z modelu Volkswagen Virtus střechu, kterou 30 inženýrů během šesti týdnů proměnilo v kabriolet.

Možná se ptáte – co je vlastně Volswagen Virtus? Jedná se v podstatě o sedanovou verzi modelu VW Polo supermini.

Brazilský sedan-kabriolet VW Virtus

Sedan-kabriolet je unikátní projekt navržený speciálně pro návštěvu brazilského prezidenta Luize Inácia Luly da Silvy v továrně VW v São Bernardo do Campo v São Paulu. Nezdá se, že by se jednalo o kabriolet jako takový, protože na žádném ze snímků není model VW Virtus zobrazený se střechou na svém místě. Kromě toho, že vůz přišel o sloupky B a C, prošel také dalšími změnami.

Bizarní otevřený Volkswagen Virtus se tak po modelech Fusca/Beetle (1959, 1993), Polo Sedan (2003) a Fox (2005) stává celkově pátým vozem upraveným společností Volkswagen Brazílie pro prezidentské návštěvy
Sedan-kabriolet Volkswagen Virtus vznikl kvůli návštěvě brazilského prezidenta

Specifikace nového kabrioletu

Brazilský tým VW prodloužil vůz prodlouženým rozvorem, což vedlo k prostornějšímu úložnému prostoru. Tato úprava si však vyžádala změnu velikosti samotné palivové nádrže. Navíc po odstranění střechy musela karoserie projít celkovým zesílením. Kromě toho se mezi přední a zadní sedadla musela nainstalovat příčná tyč, která umožňovala cestujícím vzadu přidržovat se jí ve stoje.

Již pátý vůz pro prezidentské návštěvy

Bizarní otevřený Volkswagen Virtus se tak po modelech Fusca/Beetle (1959, 1993), Polo Sedan (2003) a Fox (2005) stává celkově pátým vozem upraveným společností Volkswagen Brazílie pro prezidentské návštěvy. Samotný prezident Luiz Inácio Lula da Silva země si prohlédl továrnu, když se vezl na zadním sedanu Virtus přeměněném v kabriolet. Tento vůz by měl nyní odpočívat v muzeu historických vozidel umístěném v areálu továrny v São Paulu.

Po odstranění střechy musela karoserie projít celkovým zesílením
Pro zesílení musela být uvnitř nainstalovaná příčná tyč

Toyota a její SUV Century Convertible

Podobnou přestavbu provedla japonská automobilka Toyota na začátku roku, kdy představila své přestavěné SUV Century Convertible. Tento unikát však nevznikl pro prezidenty, protože Japonsko je monarchií. Místo toho se jedná o přehlídkové vozidlo určené k používání Japonskou asociací sumo.

Zdroje: motor1, Vapol