7 nejlepších míst ke koupání v Evropě

Nic se nevyrovná pocitu, který získáte při pobytu v přírodě. Ať už jste vyznavači studené vody nebo si jen chcete užít wellness aktivity u vody. Tato divoká (venkovní) místa pro koupání v Evropě dokazují, že nejlepší věci v životě jsou zdarma. Ponořte se tedy do hloubky s těmito bezplatnými evropskými vodními dobrodružstvími pod širým nebem.

Baggy Point, Anglie

Proplavte se několika tajnými mořskými jeskyněmi na tomto nádherném ponorném místě v Devonshire, včetně jednoho tunelu s přílivem, který je skrytý před suchozemci s liliemi. Možná budete mít to štěstí, že i v Evropě zažijete plavání s tuleněm, delfínem nebo sviňuchou, kteří jsou na tomto pobřeží často sledováni.

Upper Letten Riverpool, Švýcarsko

Upper Letten Riverpool, Švýcarsko

Tento 400 m dlouhý plavecký kanál v rychle tekoucí řece Limmat je městskou oázou v letním parnu a je místem, které přitahuje stovky plavců. K dispozici je 2m skokanský můstek, bar a hřiště na plážový volejbal.

Kaňon Purcaraccia, Korsika, Francie

Strmý výšlap k bazénům v korsickém kaňonu Purcaraccia je náročný, ale stojí za námahu. Zaplavte si – a proklouzněte se mezi – řadou bazénů napájených křišťálově čistou horskou vodou a užijte si odpočinek v přírodním nekonečném bazénu balancujícím na okraji vodopádu.

Kaňon Purcaraccia, Korsika, Francie

Bohinjské jezero, Slovinsko

Julské Alpy nabízejí prvotřídní koupání, včetně krásného (ale nákladného) koupaliště u jezera Bled. Vydejte se však po silnici k jezeru Bohinj v národním parku Triglav a objevujte divočejší scenérie zdarma. Řeka Sava Bohinjka poskytuje chladivé vzrušení pro fanoušky průtokového plavání.

Jezero Walchen, Německo

Jezero Walchen

Bavorsko je obdařeno řadou skvělých míst ke koupání a hluboké alpské jezero Walchensee, které se nachází v horách jižně od Mnichova, je jedním z nejpozoruhodnějších. Oblázkové pláže obklopují tyrkysovou vodu bohatou na minerály.

Lago di Fiastra, Itálie

Lago di Fiesta


Utábořte se pod horami na severním břehu tohoto úžasného jezera lemovaného pláží a vklouzněte do objetí čisté vody. I v Evropě můžete zažít nezapomenutelné šnorchlování. Je toho hodně k prozkoumání, včetně pověstí o ponořené vesnici.

Loch Lomond, Skotsko

Loch Lomond

Ke koupání ve Skotsku potřebujete být odvážní. Malebné jezero Loch Lomond je největší skotské jezero. Každoročně se zde koná Great Scottish Swim a také se zde zjevuje monstrum, které ale není tak známé jako Loch Ness.

Zdroj: lonelyplanet, top-voziky.cz